Modem IP no değiştirme

arkadaşlar şimdi modemlerin statik ıp değil dinamik ıp idi sanırım onu sürekli değiştiren programlar var mı? ıp gizleme var ama değiştirme var mı şimdiden tşkler dostlar

modemi kapatin, 5 saniye bekleyin, tekrar acin. ya da modem in user interface inden baglantiyi kesin ve tekrar baglanin. program da kullansaniz aynisini yapacaktir.

  • ozza  (16.04.10 15:28:43)
ama en azından program yere eğilip modemin tozlu arka panelindeki düğmeye basmadan yapacaktır bunu. :) modem ile aynı odada olmayanları düşünemiyorum bile.
Ben de meraklandım, var mı böyle bir program?

  • diyanet takvimi  (16.04.10 15:33:48)
arkadaşlar evet biliyorum kapat ac değişiyor ben bunu bana yaptırmadan kendisi otomatik yapıcak bir program soruyorum

  • deliklimasrafa,  (16.04.10 15:35:13)
@diyanet takvimi
modem in ui sine browserdan erisip yapabilirsin.

  • ozza  (16.04.10 15:36:19)
@ozza,
giriyorum mesela 192.168.2.1 (airties)
orada adsl ayarlarında kullanıcı adı şifremin yazılı olduğu panelde kaydet'e bassam resetler mi?
eğer ordan değilse nereden yapıyoruz?
dur bi deneyeyim dediğimi, şimdi 10 saat net gidecek diye denemeden yazdım da neyse.
  • diyanet takvimi  (16.04.10 15:40:31)
oyle bir program oldugunu sanmiyorum. telnet ile modeme baglanip reboot komutunu calistirabilirsiniz.

  • ozza  (16.04.10 15:41:15)
bu arada öyle kaydet demeyle olmuyormuş, olmadı yani. neyse, artık elimizle şeyetçez.

  • diyanet takvimi  (16.04.10 15:47:33)
@diyanet takvimi
kaydet degil de yeniden baslat gibi bisey olmasi lazim. ya da baglanti ayarlarinin oldugu yerde baglantiyi kes ve yeniden baglan gibi bisey vardir.

  • ozza  (16.04.10 15:56:35)
bir adet bash programı olabilir. lakin konu hakkında çok bilgili değilim.
benim airties modemimde telnette özel bir manager ekranı(cmd ekranı tabi) çıkıyor.
restart.bat dosyasının içeriği şu şekilde olabilir, denemek lazım :
"#" doğru olmasa da yorum tuşuymuş gibi düşünülsün.

telnet 192.168.2.1
username #(genelde admin)
password #(şifreniz)
reboot
exit

yok olmuyormuş :). uzun bat dosyası yerine başlat-çalıştır-cmd-telnet 192.168.2.1 yapıp yönergelere göre istediğinizi yapabilirsiniz. ya da bash programming öğrenip belki sonuca varabilirsiniz.
  • natnan  (16.04.10 18:08:06 ~ 18:11:45)