nokia 5800 gps sorunsalı

herşeyden önce telefondaki gps ve harita olayını lütfen biri bana açıklasın. telefonun içinde bir gps alıcısı (ve vericisi) var ise neden internete bağlanmak gerekiyor. açık havada deniyorum ancak internete bağlanmazsa "uydu verisi yok" diyip duruyor. hadi herşey tamam diyelim internete bağlanalım ama neden evdeki wireless hat yerine "turkcell internet" dışında olmuyor ve benim kontorumu yiyor. eğer internet gerekiyorsa araçlara takılan gps cihazlarının bağlanması niye gerekmiyor?

bu kadar kahve içmemeliyim.

Uygulamalar bölümünden Konum bölümünde Gps alıcısını seçin sadece, Şebeke ve Yardımcı Gps (A-GPS) seçeneklerini iptal edin sadece uydu aracılığı ile konum gösterir

Kendi gps programı (ovi maps) ya da google maps ile çalıştırıken evdeki ya da başka yerdeki kablosuz bağlantısını kullanabilirsiniz. Araçlar Bağlantıda Hedef bağlantıdan ve ERişim noktasından gsm operatörünüzün bağlantısını kaldırın ve harita programından bağlantı ayarlarında internet wlan seçerseniz onun üzerinden bağlanır.
  • edip  (16.04.10 01:25:44)
harita yuklemediysen baglanmasi normal tabi, internetten haritayi indirecek ki sana bulundugun yeri gosterebilsin. tek basina koordinat bir isine yaramaz telefonda.
harita yuklediysen eger, yakinlarindaki yerlerle ilgili bilgilerin gosterilmesini secmis/acik birakmis olabilirsin. harita olsa bile yakinlardaki hastane/eczane/atm/vs. gibi seyleri gostermek icin internetten bilgi ceker.

  • sourlemonade  (16.04.10 01:58:43)
garmin gmobile xt yükle, dertten tasadan kurtul :)

  • minyatur dev  (16.04.10 02:11:28)