16. günde bozulan mp3 player

geçen ay media markttan indirimli bi mp3 almıştım. 2 hafta içinde bozuldu ama 14 gün içinde geri götüremedim. 16. günde geri götürdüm bütün aksesurları ve kutusuyla birlikte ama 14 günü geçtiği için ürün değişimi yapılamıyormuş o sebepten de servise gitti. Bugün aradılar, gittim. ürün tamir olamamış ve bana yenisini vermek yerine hediye çeki verdiler 30tl'lik. (Ben aldığımda ürün fiyatı 30du, indirim bitince 40 olmuş) Ben de para iadesi istedim, para iadesinin de yüksek meblağda olan ürünlere yapıldığını söylediler, o zaman aynısından verin bana dedim. Onu da yapmadılar. Ama bu para iadesi yapılamıyor konusunda bunlar beni yedi mi yoksa böyle bir şey var mı cidden?
Para iadesi sadece fiyatı yüksek olanlara mı yapılır?(öyleyse çok salakça bir şey bu)

bildiğim kadarıyla para iadesi hiç yapılmıyor.sizinkine benzer bir sorun yaşadım harddiskimde,hediye kartı verdiler.aynı üründen bulamadım mağazada,para iadesi yapın bari başka yerden alayım dedim ama yapamayacaklarını söylediler.300 lira da 'fiyatı yüksek' kategorisine girmeliydi eğer öyle bir şey varsa.

  • p a t r i o t  (10.04.10 22:20:27)
çok anlamsız. 2 yıllık garanti süresi boyunca ürünü arızaya verirsin ve eğer tamir edilmezse yenisini vermek zorundalar. ben teknosadan hoparlör almıştım tiz i patlak çıktı götürdüm bi arıza yok dediler 2. kez götürdüm yenisiyle değiştirdiler. çünkü arızayı tespit bile edemeseler 2. yollanısta değistirilme kuralı var

  • neira  (10.04.10 23:17:16)
aynısı magazada varsa kesinlikle vermek zorundalar. daha yetkili birileriyle görüşün magazada. para iadesi gayet yapıyolar benim electro world de başıma geldi ürün arazısa durumu aynı ürünü teklif etmediler direk para iadesi ya da hediye çeki önerdiler.

ürünün aynısından varsa vermek zorundalar tekrar belirteyim. tüketici hakem heyetine falan başvurun gerekirse biz yanlış biliyorsak bile orda yönlendirirler.
  • rurouni  (10.04.10 23:36:12)
saçmalamışlar. mediamarkt normalde yapmazdı böyle uyanıklık. para iadesi yapmak zorundalar.

  • darknum  (11.04.10 13:48:39)