10 bin liraya araba alsanız ne alırdınız?

şimdi diyelim ki 10-12 bin tl civarında ikinci el bi araç almak istiyoruz. aradığımız özelliklerin en önemlisi az yakması. bu sebeple dizel ya da lpg li olmalı. ayrıca araç çok eski olmamalı. en kötü ihtimalle ikibinli yıllarda üretilmiş olmalı. taksi çıkması, taklalı, çiziklerden dolayı komple boyalı araçla işim olmaz. bi de son olarak diyeceğim, aracı alınca son sahibi olmak istemiyoruz. mümkünse ikinci el piyasası da az çok olsun yani.

lütfen geyik ya da fantastik cevaplar vermeyin. "abi o paraya 1976 chevrolet tahoe alırsın, süper araba yeaa" tarzında cevap sahipleriyle bilahare bi zirve düzenleriz. :)

marka, model önerisi olursa sevinirim. hangi araç alınır, hangisi alınmaz kestiremiyorum pek. misal tata alınır mı? ne bileyim, dacia alınır mı bilemiyorum. azcık arabaya benzesin istiyorum yani. :/

arkadas 2004 model megane'i 12 milyara aldi. 1.5 milyar da LPG masrafi yapti su an gayet memnun ve 1.4 dizellerle ayni yakiyor. rönolardan nefret ederim ama o paraya 98 golf bile zor alinir yani..

ayrica tata ucuz, cok az yakiyor, 4 yildir bakim yapilmasa bile yolda birakmiyor ama ben olsam almam. kaza durumunda guvenemiyorum pek... alacaksan da turbosuz sakin alma kagni gibi mubarek.

edit2: ben de baktim simdi sahibindene ama ihtiyaci olan adamdan ya da araya galerici girmese o fiyattan rahat alirsin yine.
  • erich  (10.04.10 14:09:03 ~ 14:14:21)
hemen açıp baktım ama o fiyata 2004 (yani yeni kasa) megane bulmak zor gibi. en düşüğüne 15 bin istiyolar sahibinden.com da. :)

  • hevipeyra  (10.04.10 14:12:51)
opel astra yada vectra modellerine bakabilirsin. satışta çok zorlanmazsın. 2004 model megane'yi 12bin tl'ye ( kazasız, problemsiz ) almak her babayiğidin harcı değil. renault'larda o fiyata clio modelleri'de mevcut.

araba alırken dikkat etmen gerekenler

- kazası yada motorunda bir problem olup olmaması çok önemli.
- şirket arabaları yada taksi'den bozmalara dikkat.
- klima şart.
- aracı beğendikten sonra bir tamirciye baktırma. git kendi servisine göster

bu arada araç alım satım sezonu baharın gelmesiyle açılmıştır. 2 ay önce 12'ye alacağın araç şu an 15 bin'e satılır. geçmiş olsun
  • ermoo  (10.04.10 14:21:15)
bilmiyorum sizi açar mı ama ford ka güzel arabadır.

  • kediebesi  (10.04.10 14:25:12)
ben şahsen fransız taraftarı olmasamda citroen xsara lar güzel araçlar o fiyat aralığında düşünülebilir bir seçenek olabilir.

  • cuma  (10.04.10 14:27:26)
hyundai getz dizel
www.sahibinden.com

  • rentts  (10.04.10 14:46:22 ~ 14:49:09)
pejo 106 ??

  • 000000  (10.04.10 14:48:37)
9 milyara 2002 fiesta aldım çokta seviyorum idare ediyor şimdilik beni. Çalışınca düzgününü alırım.

  • sinad  (10.04.10 15:18:12)
Renault Clio . Hem ucuz ve güzel hemde çok az yakıyor.

  • tatarcan  (10.04.10 15:27:14)
ford ka alma.

imza: ford ka alıp araba derdinden kurtulmak için satan bir dost.
  • cenkin gunlugu  (10.04.10 15:43:37)
68-69 camaro da alabilirsin, ciddiyim, ben olsam alırdım. zirvede görüşmek üzere.

  • kayip ruh  (10.04.10 15:54:19)
opel corsa alabilirsin eski kasalardan ama bulabilirsen astra daha iyi tabii. sahin de olabilir ama onu kullanmak ister misiniz bilmiyorum, hem 2. el piyasasi da canli.

  • kayranin kedisi  (10.04.10 16:53:41)
honda civic.mesela;
www.sahibinden.com?

edit:
@hevipeyra; dikkat etmemiştim kilometresine,iyi güldüm görünce:D haklısın valla.bu modeli kastettiğimi anlaman için o linki verdim,daha iyilerini bulman mümkün:)
  • p a t r i o t  (10.04.10 17:52:00 ~ 13.04.10 01:41:56)
honda civic demişsin. tamam çok güzel ama model 1992, km ise 219 bin. insafın kurusun be kardeşim. :)

  • hevipeyra  (10.04.10 23:34:36)
2001 fiestam vardı, sattım büyük bir araç aldım. ama ilk fırsatta elimden cıkartıp yeniden 2002 baska bi fiesta aldım. km'si düsük, temiz bir model buldum. daha da başka bir arabayla işim olmaz.

tavsiye ederim yani, 2001-2002 fiesta. her türlü ihtiyacınızı karsılar, ekonomiktir, seridir. az masraf cıkarır. üstelik bu aralar ikinci el piyasası da çok iyi.
  • tcyx  (12.04.10 11:17:41)