sennheiser kulaklık?

sennheiser cx 300-ii precision marka kulaklıklarımdan birden bire düşük ses gelmeye başladı. ses son ayarda ama kısık geliyor. ses kalitesi yine güzel ama son ayarda iken, sanki orta ayarlarda gibi. daha önce bir kere daha olmuştu. sonra kendisi birkaç güne düzelmişti. ama şimdi epeydir böyle. sorunu nedir? yaptırılabilir mi?

benim cx-300'e olmuştu bir kere böyle. metan'a (distribütör) götürdüm, ordaki teknisyen "aslında bu bozuk değil, para almam falan lazım ama bak sana göstereyim ilerde kendin halledersin" dedi.

çay tabağımsı bir şeye johnson's baby bebek kolonyası doldurdu ve sert kıllı bir fırçayı arada kolonyaya banarak kulaklığı temizledi (lastiği çıkardıktan sonra tabi ki). bu esnada kulaklık yere doğru 45 derece açıyla bakıyordu.

velhasıl kulaklık düzeldi. ben de hala ayda bir falan temizlerim böyle. siz de deneyebilirsiniz.

ek: aynı teknisyen " bu işe yaramazsa kulaklığı yere bakacak şekilde (lastikleri çıkararak) güneş alan bir yerde bulunan çamaşır ipine çamaşır asar gibi as, bir kaç saat bekle" de demişti, ama temizleme yöntemi tuttuğu için bunu denemedim. hani aklınızıda bulunsun.
  • resistance is futile  (07.04.10 14:50:32 ~ 14:55:03)
kroniktir bu sorun, resistance is futile de çözümünü yazmış zaten. sürekli olacak, sürekli temizleyeceksiniz ama dikkat edin kolonya iyice içeri kaçmasın.

  • carliston  (07.04.10 14:57:57)