Samsung Galaxy S10e hk.

Arkadaşlar selam,
s10e'yi bayağı beğeniyorum. Uzun zamandır böyle yüksek konfigürasyona sahip bu boyutlarda kibar bir telefon çıkmamıştı. Sanki sesimi duyup bana özel üretim yaptılar resmen.
yeni telefonlar cebe sığmayan, insan elinden büyük, lcd tv gibi ekrana sahip ve sağlıklı konuşulamaz boyutlarda devam ediyordu.
En son 2013 iphone 5s almıştım hala kullanmaktayım. Şimdi bu telefonu da aynı niyetle kullanmak için satın almayı düşünüyorum.
Fakat telefonun bir çok yerde farklı fiyatı bulunmakta.

Samsung Shopta 5500 tl
Teknoloji marketlerinde 4500-4600 civarlarında değişiyor. Hepsinde de samsung türkiye garantili olarak geçiyor garanti türü.

Aşağıda kadıköyde bir kaç telefoncuya ait ilanlar var.

www.sahibinden.com

Bu telefonların pahalı olanlardan farkı nedir ? Neden diğerlerinden ucuz ? Bunlarda da samsung türkiye'nin kutu üzerinde sticker'ı mevcut. İthalatçi garantili türü oluyor mu samsung telefonların ?
Aydınlatırsanız memnun olurum.

Bu sahibindendekiler, Samsung'un garantisi altında değil. Bunu satan kişi ben garantiyim diyor, o yüzden ucuz. Bir şey olursa bana getir diyor.

Öteki örnekler için de link atarsanız, bakalım farkları neymiş.
  • windowsguvenlikduvari  (09.04.19 13:56:40 ~ 13:59:17)
HB
www.hepsiburada.com
vatan
www.vatanbilgisayar.com
n11
urun.n11.com
trendyol :)
www.trendyol.com
ptt avm
www.epttavm.com
teknosa
www.teknosa.com

Yukarıda farklı olanları oldukça belirtmeye çalıştım. Fiyatlar çok değişken gördüğünüz gibi arada bin lira fark olan var.
  • cunupkral  (09.04.19 14:02:29)
@windowsguvenlikduvari:

öyle dediklerini nasıl anladık? açıklamaya distribütör garantili demişler. yanında da vodafone fatura gözüküyor.
  • 507  (09.04.19 14:09:42)
Teknosa'da, Vatan'da ve Samsung Türkiye'de fiyatlar aynı.

Trendyol'da satıcı Nisa İletişim, N11'de Teknolojiankara, Hepsiburada'da Yaman İletişim, Epttavm'de totemcep_06.

Bence bu ürünler Samsung Türkiye garantili değil. Tıpkı Sahibinden'deki gibi. Ama bir iletişime geçip, öğrenin isterseniz.
  • windowsguvenlikduvari  (09.04.19 14:13:26)
Telefon piyasasında ithalatçı garantili yazmayıp distribütör garantili yazıyorlar. Sonra resmi distribütör garantili falan diyorlar bazen. Nereden anladık. Şuradan: Samsung'un garantisi altında olan bir cihazı, bir telefoncu, Samsung'un kendisinden ucuza nasıl satabilir? Ülkeye getiren Samsung. Onlardan alması gerekiyor. Yok yurt dışından alıp, buraya getirdiyse de, Samsung Türkiye ben bakmam bu telefona diyor.

Arayıp sorun, ben bu telefonu sizden alırsam bir şey olursa, Samsung Türkiye'ye mi götüreceğim diye. Hayır diyecek. Demiyorsa, Samsung'u arayın, ben buradan bu telefonu alsam size getirebiliyor muyum diye? O da garanti koşulu için gerekli şeyleri söyler. Siz de onu satıcıya sorarsınız, uyuşuyorsa alırsınız.
  • windowsguvenlikduvari  (09.04.19 14:19:10 ~ 14:20:55)
Hatta devam edeyim, çok cevap verdim ama, o Sahibinden'deki ilanlardan birindeki fotoğrafta -ki o fotoğraftakini gönderecek olsa bile- bulunan telefonun jelatinin açıldığını düşünüyorum. O jelatini yapmak basit. Jelatinin köşelerindeki bollaşmalar öyle düşündürttü.

  • windowsguvenlikduvari  (09.04.19 14:23:34)
distribütör garantili demek paralel ithalat demek. samasung türkiye garantili deseydi öbür türlü olduklarını anlardık.

distribütör garantisi çok kötü bir şey değil, delta gibi çok büyük hacimli ürün ithal eden firmalar var ve teknik servisleri merdiven altı yerler değil. bizzat delta'dan paralel ithalat 2 telefon kullandım. ikisi de 2 senelikti, bir tanesi hiç arıza çıkarmadığı için servise götürmeye gerek duymadım. diğerinin kulaklığı bozuldu, gittim 2 günde değiştirdiler.

sonra resmi yetkili distribütörlü telefon kullandım; ekranı bozuldu 2 kere(bunun distribütörle alakası yok tabii). ilk götürdüm bunda bişey yok dediler ısrarla teslim ettim, ekranı değiştirmeden yazılımla çözdük dediler. aldıktan 4 gün sonra bi daha bozuldu gittim zorla ekran değiştirttim. bu sırada telefonu açarken çok zarar verdiler kasasına. sonra bi daha bozuldu, bu sefer de ekranı düzgün yapıştırmadılar, 10 gün sonra ekran kalktı.

kısacası; distribütör garantisini veren firma sektörde bilinen 2-3 büyükten biriyse ve aradaki fiyat farkı senin için önemliyse paralel ihtalat telefon alınır. çünkü resmi teknik servislerin hizmeti dağlar kadar farkla iyi değil.

ama tekrar ediyorum, distribütörün kim olduğunu öğren arayıp. sonra o firmayla ilgili kısa araştırma yap nette. kadıköy'deki ufak dükkansa girme o riske ama delta ise al derim.
bu arada delta için de şikayetler çok vardır, nette araştırınca görürsün zaten. ama resmi olanlarda da var.

bu telefon için; bana kalırsa 400-500 tl için değmez; o kadar para veren onu da versin bi zahmet. %10 fark için ben girmezdim o riske ama %20-%30 olursa girilebilir diye düşünüyorum.
  • Jux  (09.04.19 14:36:02 ~ 14:37:58)
www.hurriyet.com.tr

15 martta Türkiye'de satışa çıkmış. 18 Martta bu kişi almış, nedense hiçbir tarafı gözükmeyen faturadan anlaşılan bu.

www.vodafone.com.tr

Vodafone 5499 TL'ye satıyor bu ürünü.

Bu Vodafone, o Vodafone değil mi?

Neyse, ben de neden bu kadar uğraştım bilmiyorum.
  • windowsguvenlikduvari  (09.04.19 14:36:50)
bir baska sebep de ben yazayim, o telefonlarin imei'lerini alip, yurtdisindan gelen telefonlara cakarak satacaklar ileride. boylece sizin elinizdeki telefonda karalisteye girmis olacak. fatura vs beyan edip, kendi telefonunuzu telefon numaraniz ile eslestirerek actirabilirsiniz, ama bu sefer de satamayacaksiniz cunku imei sadece sizin telefon numaraniza eslesmis olacak.

sahibinden ilanlarindaki ilk ilanda ustunun jelatini sonradan yapilmis. jelatinin baglanti yerlerindeki farkliliktan anlasilabilir. ikinci ilanda da faturanin gercek vodafone faturasi oldugundan emin degilim, ayni faturayi ben de hazirlayabilirim. ne herhangi bir imza/kase gozukuyor ne de vodafone'un vergi dairesi numarasi falan. sanki kendileri cakma fatura hazirlamis gibiler.
  • crucio  (09.04.19 14:52:58 ~ 15:01:42)
Açıklama ve aydınlatmalarınız için çok teşekkürler.
En azından Hepsiburada.com olanı alırım diyordum. ürün ismine bile Samsung TR garantili yazıyor. Bu sahtekarlığa girer. Samsung TR garantili olmadığına emin miyiz ?
@windowsguvenlikduvari ?

Ayrıca samsung shop'da eskiyi getir kampanyası mevcut. Yani tlf tam olarak 5500 değil.
  • cunupkral  (09.04.19 16:49:40)
Paylaştığım sahibinden linklerinde ürünlerde genpa kaplaması mevcut. Genpa var mı hala ?

  • cunupkral  (09.04.19 16:50:26)
Sahibinden'e bulaşma ama Hb'den samsung türkiye garantili yazıyorsa rahatlıkla alabilirsin. Distribütör demek Samsung Türkiye demek zaten. Bu fiyat çok düşük bir fiyat değil zaten 5500'e satılırken ear buds (500-600 tl) hediyesi vardı ve eski telefonu getirene inanılmaz indirimler yapıyorlardı. 7 yıllık s3'ü getirene 1000 liraya yakın indirim yaptı samsung.

Her zaman böyle satış kanallarında fiyatlar daha düşük olur, Apple da böyle. Kendi sitesinde fiyat düşürmüyor ama hb gibi büyük satıcılara ucuzdan sattırıyor.
  • signore  (09.04.19 18:42:07)
@signore içime su serptin tşk :)

  • cunupkral  (10.04.19 10:05:46)
www.log.com.tr

İndirim geliyormuş bekleyelim bakalım.
  • cunupkral  (10.04.19 23:51:25)