rosetta stone - ise yariyor mu?

is nedeni ile isvec'e geldik ve isvecce ogrenme durumundayiz. isvecce icin kursa da baslayacagiz o ayri mesele ancak bu rosetta stone'un isvecce seti de bulunmakta elimizde. biz de dusunduk ki kursa baslayana kadar bir bakalim tadina rosetta'nin.

soracagim sudur ki, bosa vakit kaybetmesek mi? bu programla dil ogrenen var mi burada? tamam tutmasa bu kadar satilmaz, 52 ayri dilde set cikarmazdi adamlar falan ama 1-2 ders soyle calistik kvinnen, männan falan, oyun gibi geldi bana. resim falan. not da tutmuyoruz, sadece laga luga, resimlere tiklama falan.

ise yariyor mu cidden?

gerçekten işe yarıyor. en basitinden akşam evde çalışın. bırakın size ister oyun gibi ister boşuna çaba gibi gelsin. ama çalışın ve sırasıyla gidin. zamanınızı onla geçirin. ertesi gün eğer çalışıyorsanız, işyerinde bi 10 dakika ayırıp hatırlamaya çalışın. komik ama hatırladığınıza şaşıracaksınız.

şimdi sırada Magic Bullet - 10 Saniyeden Kısa Sürede Doyumsuz Lezzetlerle karşınızda olacaz.
(birinci paragafta ciddiydim)
  • hikaye mesture  (20.03.10 20:49:00)
Ben Korecesini kullanıyorum.

2 seviye bitirdim ve Korece metinleri genel olarak takılmadan okuyabiliyorum. Selamlaşmaları, basit cümle kurmasını, gramerini falan öğrenmemde oldukça yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Ama tek başına yeterli olmuyor. Başka kaynaklardan da faydalanmak gerekiyor. Kendimden örnek vermek gerekirse hangıl'ı -kore alfabesi- rosetta stone'dan değilde yabancı siteleri kurcalayarak öğrendim. Yine bazı kelimeleri yabancı kaynaklardan öğrendim.

Nasıl bir dil ile karşılaşacağınızı görmek açısından tüm dersleri bitirin. Arada böyle bildiğiniz kelimeleri yakalayınca seviniyor insan.

Başarılar dilerim.
  • gyroscope  (20.03.10 20:51:12)