ingilizce tercume(bir paragraf)

merhaba asagidaki paragrafi turkceye cevirebilecek kimse var mi? 3 asagi 5 yukari anladim ancak satir aralari benim icin cok onemli tesekkurler

Subj: Zyban scared the life out me
Date: 2/20/2007
I started Zyban on 1 per day. By the 2nd day I started to feel anxiety, which certainly wasn't normal for me, so bad to the point I worried and stressed about everything. I think these were turning into panic attacks. By day 5 I had to stop taking them. I felt like I had started to go mental. I had serious thoughts of killing myself so as not to inflict my mental state on my two kids aged 7 and 9, I stopped taking them and the feelings had lessened but hadn't gone totally, and now by this time I couldn't face eating. I just felt nauseous. By day 4 with no tabs I went to the doctors who told me, they wouldn't be out of my system straight away. This made me feel better. Day 6 without tabs I started to feel more myself. Day 8 off the tabs I'm back to normal and so thankful there were no lasting effects as these had really scared the life out me. (Maybe it's just my intolerance of anti depressants as I had a similar episode, though with hallucinations when diagnosed with post natal depression 7 years ago.)
Gill

Günde 1 adet ile Zyban'a başladım. İkinci gün anksiyete başladı, ki benim için hiç de normal bir şey değildi, öyle bir noktaya geldim ki, her şeye sıkılmaya ve stres yapmaya başladım. Sanırım bunlar panik atağa dönüşüyordu. 5. gün almayı bıraktım çünkü kafayı yemek üzere olduğumu hissettim. İntiharı düşünmeye başlamıştım ve zihinsel durumumun 7 ve 9 yaşındaki çocuklarımı etkilemesini istemedim. Amayı bıraktıktan sonra bu duygular hafifledi ama tamamen gitmedi, çünkü bu sırada yemek yemeyi istememeye başladım. Midem bulanıyordu. İlacı bıraktıktan sonraki 4. gün doktora gittim, o da bana ilacın sistemden hemen atılmayacağını söyledi. Bıraktığımın 6. günü kendimi daha iyi hissetmeye başladım...

  • sui  (19.03.10 08:15:31)
gunde 1 zybaon kullanmaya basladim. ikinci gun benim icin normal olmayan bir anksiyete (sikinti) basladi, o kadar kotuyduki hersey icin endiseleniyor ve strese giriyordum. sanirim bu durum giderek panik ataga donusuyordu. 5. gun Zyban'i almayi biraktim. Delirmeye basladigimi dusunuyordum. Deliligimin 7 ve 9 yaslarindaki cocuklarimi incitmemesi icin ciddi sekilde kendimi oldurmeyi dusunuyordum. Zyban'i almayi biraktiktan sonra bu hisler azaldi ancak tamamen kaybolmadi. Bu sirada yemek yemege dayanamiyordum. mide bulantisi cekiyordum. zyban'i almayi biraktigimin 4. gunu doktora gittim ve bana zyban'in vucudumdan hemen atilmayacagini soylediler. bu kendimi daha iyi hissetmemi sagladi. zybansiz 6. gunumde kendimi daha normal hissetmeye basladim. 8. gun tamamen normaldim ve beni cok korkutan yan etkilerin hic biri kalmamisti. (belki bu sadece benim anti depresanlara karsi tahammulsuzlugumden kaynaklaniyor olabilir cunku 7 sene once dogum sonrasi depresyon sonucu gordugum halusinasyonlar nedeniyle de benzer bir donem gecirmistim.)

  • jupiterianvibe  (19.03.10 08:32:59)
tabex

  • kotukediserafettinineskikankasi  (19.03.10 11:11:24)
zybana baslayacaksan dikkatli ol intahar falan edenler olmus bunun yuzunden sigara ilacla degil irade ile birakilsin haci.

  • mikelarteta  (19.03.10 11:14:00)
oncelikle (bkz: zyban/#18495748) mahalesef 5 gun kullandim bile ve bu 5 gunde aldigim 6 dozla acile kaldirilacak kadar kotu oldum.. tum psikolojik sorunlari yasadim... ancak ilaci birakali 3 gun olmasina ragmen halen sorunlar devam etmekte.. ingilizce metindeki bayanda ayni sorunlari yasamis ondan dolayi tercume istedim... bende umarim 8 gun icerisinde kendime gelirim :(
yardimlarinizdan dolayi herkese cok tesekkurler

  • root  (19.03.10 12:29:41)