Excel

Excel'de 76 row ve 10 columnluk bir verim var. Her bir cell bir sayı içeriyor. Her rowda kendi içinde hiç aynı sayı yok ama farklı rowlarda bir veya birden fazla ortak sayı içerebiliyor. Yani elimde 76 tane küme var diye düşünebilirsiniz. Bu kümelerin bazılarının hiç kesişimleri yokken bazılarının 1,2,3,4 veya 5 tane kadar bile kesişimleri olabiliyor.
Benim bulmak istediğim bu 76 kümeden 3'ten fazla kesişim elemanı olan 3 veya daha fazla küme gruplarını bulabilmek. Yani diyelim 3 rowda da 4 tane aynı eleman yer alıyor olacak. Tabi böyle gruplardan bir çok var. Ve ben olabildiğince çok böyle çeşit bulmak istiyorum.

Çok teşekkürler şimdiden.

pivot table işini görür.

o veriyi seç. pivot table'a gir. orada gelişmiş filter seçenenkerleri var. her dahata için filterlayarak kesişimleri görebilirsin.
  • manfool  (11.03.10 16:21:07)
Bu 10 columnda 32 değişik veri var. Bu durumda 32'nin 3'lüsü şeklinde değişik çalışma yapmam gerekir. Tabi daha sonra 32'nin 4'lüsü 5'lisi. Bu da çok zamanımı alır. Kastettiğini yanlış anlamamışımdır umarım.

  • otuncelku  (11.03.10 16:37:17)