Kısaltma - Abbreviation

1. İngilizce kısaltmalardan Türkçe kısaltmalara ve Türkçe kısaltmalardan İngilizce kısaltmalara çeviri yapan sözlük var mıdır? (mümkünse uzun şekilleri ve anlamlarıyla birlikte veren ve de online)

2. Mahallenin ingilizce kısaltmasını hemen söyleyebilecek var mı? Hangisini kullanacağıma karar veremedim.

eğer ki babylon 6.0 adlı programı kurup netlimiter ile internet erişimini kesersen, lisanslı olarak o programı kullanabilirsin. ben kullanıyorum ve son derece memnunum. ayrıca, 100'e yakın sözlük kurabilirsin. mesela postmodernizm terimleri ya da foucault terimleri ya da bitki adları sözlüğü gibi şeyler var içerisinde. izlenecek yok şu: bilgisayara net-limiter kurulur ve akabinde ayarlar yapıldıktan sonra, babylon 6.0 sitesinden indirilir ve kurulur. bunun ardından babylon'un internete erişimi netlimiter ile yasaklanır. daha sonra babylon için ek sözlükler kurulur ve enfes bir şekilde en az 15 dilden türkçe'ye tercüme sağlanır. bunun yanında kısaltmalarla ilgili sözlükler de mevcut hem de çok sayıda giri var içerisinde. eğer ki bu yol zorlu gelmediyse, upload edebilirim gerekli dosyaları.

  • gozupek  (11.09.07 00:44:44)
Bu yolu daha sonra deneyeceğim ama şimdi vaktim yok maalesef. Upload edebilmeniz mümkün müdür acaba. Teşekkürler..

  • ermanen  (11.09.07 01:38:06)