takinti mi ruh hastasi mi

selam,
asagida '11 ay olmus unutup gitmistir' diye yazanlari gorunce yazmak istedim.
35 yasinda kadin kisisiyim, bundan asagi yukari 16 sene once, benden 7 yas buyuk biriyle birlikteydim. o zamanlar universitedeydim, gezdik eglendik. 1 - 1.5 sene birlikte olduk olmadik, ayrildik. bu kisinin birlikte oldugu en duzgun, akli basinda kisi bendim sanirim. sonra arada cok nadir gorusmeli (yilda 1 gibi) 2 sene filan daha gorustuk.

bu insani, yanlis hatirlamiyorsam en son 11 yil once gordum. son 11 yilda elbette baska insanlar girdi hayatima, yurtdisina uzun sureli gittim geldim, -evlendim- hala evliyim. zamanimin buyuk kismi da turkiye disinda geciyor. bu kisi ile ortak hic arkadasimiz kalmadi, hayatim tamamen degisti. beni son gordugunden beri benimle ilgili bilgi sahibi olabilecegi hicbir kanal yok (internetten arastiriyorsa bilemiyorum), evlendigimi bilmiyordur, vs..

Bu kisi aklima bile gelmiyor, sokakta gorsem tanimayabilirim, turkiye'de bombalar patladiginda aklima gelmiyor, kendisine bir sey olsa ve bir sekilde duysam pek bir sey hissetmem vs. Yani benim icin duyuruda gordugum bazi insanlardan daha uzak, alakasiz biri - dogal olarak.

Ancak bu insan 10-11 yildir duzenli olarak bana ulasmaya calisiyor, instagram/facebook gibi yerlerden ekliyor (engelliyorum), email atiyor arada, telefon acmiyor ama arada msj atiyor (telefonum ayni hala), dogum gunumu kutluyor msj ile. toplamda yilda 1-2 defa. hicbir sekilde cevap atmiyorum. ölü gibiyim.

bu insanin derdi ne? bir insan en son 11 sene once gordugu, 15 yildir duygusal hicbir sey yasamadigi bir insanla neden ugrasir? ne bekler? bu insanin hic mi hayati, hobisi, kendi yasamina ait bir sey yoktur?

Bugun ne garip garip konular okudum

Seninki de sağlıklı değil, birine mesaj atacam görecek cevap vermeyecek tekrar mesaj atacam olacak iş değil. takıntılı oldugu bariz

Hatta bu adam sırf sana takıntılı değildir , senin gibi yokladığı ara ara mesaj attığı 5-10 eski sevgili vardır.
  • bnmzz  (05.09.17 11:49:27)
Bosluga dustukce sizi durtuyor.

  • i m sick tired  (05.09.17 12:02:03)
takıntı yapmış.
yalnız ya da ilişkisinde mutsuz muhtelemen.

bence son bir mesaj atın, evliyim mutluyum lütfen mesaj atma diye.
hem davalık falan olursanız eliniz güçlenir.
  • herhaltibiliyoring  (05.09.17 12:03:33 ~ 12:04:25)
@herhaltibiliyoring

onu ben de dusundum ancak daha once (yillar yillar once) soyledigi bir iki seyden baya manyak bir insan oldugunu anlamis olmam nedeni ile hicbir sekilde tepki vermek istemiyorum. bu sefer esime musallat olmaya kalkar. 'aa evlenmis' diyip yine benim hakkimda bilgi toplamaya calisir, kimle evlenmisim vs. diye arastirmaya kalkar, bir sekilde tanidiklarima/okul arkadaslarima vs. ulasmaya calisir, ya da bu mesajdan bile bir umut cikarabilir diye korkuyorum.
  • themeningrey  (05.09.17 12:17:55)
1-ara ara deniyor olabilir. cevap verir de görüşürsek benim için kar, cevap vermezse de kaybedecek bir şeyim yok diye düşünüyordur.

2-hiç bir kötü niyeti olmayabilir. bazı insanlar hayatlarına girmiş insanlardan vazgeçmek istemiyorlar. her anı değerli sonuçta. ara ara da olsa haber almak onları mutlu ediyor, hayatlarının bir köşesinde kalsın istiyorlar. olabilir bu da doğal. sonuçta anlattıklarınıza göre kötü bir şey yapmamış/söylememiş/yazmamış.

rahatsız oluyorsanız kibarca uyarabilirsiniz bir mesajına cevap olarak bir daha size yazmaması konusunda. sonuçta 11 yıl oldu diyorsunuz, çok uzun bir zaman. evet ölü taklidi yapmanızdan zaten anlaması gerekir fakat bazı insanlar da böyle.
  • veritaslibertas  (05.09.17 12:23:43)
Ölü taklidine devam (hele takıntılı bir tipse mutlaka devam , mesaj falan atmayın )

  • dunyatuhaf  (05.09.17 12:35:28)
ya tutarsa diyor. boş beleş bir tip olmalı. hala da düzenli bir hayatı yoktur muhtemelen.

  • golgi aygıtı  (05.09.17 12:38:38)
evliyim demekten cekiniyorsan,
senle herhangi bir şekilde iletişime geçmek istemiyorum, lüften rahatsız etme de.
belli ki umudu var ve senden cevap alamadıkca devam edecek.
  • herhaltibiliyoring  (05.09.17 12:51:29 ~ 12:51:47)
olu taklidine devam.

özellikle saplantılı profiller mesajın içeriğine bakmaksızın onunla kurduğunuz iletişimi, gorusmek istediginize yoruyorlar(mis). (bir belgeselde izlemistim)

bu yuzden hazır size de ulaşamıyorken hic ses çıkarmayın. sonra başınıza bela olur bu sefer eşinizle de problem yaşarsınız.
"beni rahatsız etme" dediginizde etmeyecek mi? bunu anlayacak olsa bunca yıldır cevap vermemenizden anlardı.
sakın bulaşmayın. sakın.
  • balik kraker  (05.09.17 12:58:40)
mobil edit: yolladığı mesajları saklayın. arama kayıtlarının ekran goruntusunu alın saklayın.

bir problem olursa sizinle ne zaman ne şekilde irtibat kurmaya çalıştığına dair elinizde kanıt olur. ona "beni arama" yazdığınız bir mesaj uygun bir kanıt değildir.
  • balik kraker  (05.09.17 13:00:24)
İşte bu yüzden “Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.”

Adam sorunlu. Eşine söyle. Eşin arasın konuşsun. Devam ederse polise haber verin.
  • twelfth  (05.09.17 19:59:27)