Starcraft Uzmanları Bir Baksın?

Şimdi ben bu oyunu daha bir hafta önce oynamaya başladım ve bundan mütevellit ortalıkta abi şurası neydi diye sorabileceğim insan sayısı on yıl içerisinde baya azalmış elbette. Şimdi sorularıma geliyorum (evet ikisi çıksa da yesek):

* Reaver: Bu ohmu yaratığıyla başım dertte. Tamam anladım çok etkili birşey ama kullanamıyorum ki!. Şimdi tamam bundan ürettim, scarab denen naneden beş tanede ürettirdim kendi içinde yüklü duruyor ama düşmanın yanına gittiğinde abi öyle bekliyor bu mal. Yani normal oyuncular gibi onun da ateş etmesini sağlamak için attack butonu felan yokki (yok dimi?). Nasıl kullanıcam bu yaratığı ben bir anlatıverin.

* Protoss shield (gibi birşey): Yine aynı ırkta hani binalar seçeneğinde advanced olan değil de ilk bina seçenkerindeki en son zımbırtı varya o yani. Sanırım bir kalkan felan sağlıyo ya da azalan kalkanı güçlendiriyor ama bunu da çalıştıramadım ben bir türlü. Yaptırıyorum bundan bir tane sonra üzerinde zaten tek seçenek var onu seçiyorum targer göster diyor gösteriyorum canı ve kalkanı azalmış bir adamımı ama bir etki yok...Yerde yanlış yapıyorum acaba?

* Zorluk düzeyi: Bu oyunun campaign veya custom play'de zorluk düzeyi felan ayarlanmıyor mu hiç? Ayrıca custom play oynarken ırkı da seçemiyorum sanırım! Yeniden başlatıp duruyorum oyunu ki her başlattığımda farklı ırk veriyor istediğim gelene kadar bikbikbik...

Teşekkürler herkese. Evet ikisi çıksın artık.

ctrl+a ile ilerletmeyi dene reaver leri

  • cedric  (26.01.10 17:48:56)
sondan başlayarak cevaplıyorum

-hayır oyunun zorluk seviyesi ayarı yok. bence bu güzel birşey =) ayrıca cutom oynarken aslında ırk seçiyorsunuz. kullanıcı adının yanında ki random yazan yere mouse ile basılı tutun ırkları göreceksiniz.

-protoss shield sizin aktif etmenize gerek yoktur. yaptığınız şey (bilmeden de olsa) bu kalkanın dayanıklılığını sağlamaktır. aynı binadan birimlerinizin atak gücünü ve birim zırhlarını da geliştirebilirsiniz

-reaver kitle imha silahıdır. scraps olmadan çalışmaz, scrapler patladıklarında çevreye splash damage verir (çevredeki tüm birimler-binalar etkilenir). 5 taneden snra tekrar scrap yapmayı unutursanız çöp arabası gibi durur orda boş boş. tavsiyem robotics facility den shuttle yaparap (uçan taşıyıcı gemi) reaver ı bunun içine yerleştirmeniz. bu sayede daha hızlı tranfer edip scrapleri bttiğinde shuttle a geri çekebilirsiniz

genel tavsiye: custom oynamak yerine campaing oynarsanız oyunun oynanışını 1-2 saate kavrarsınız. kendinizi geliştirmek için de replay indirerek usta oyuncuların oyunlarını izleyebilirsiniz.

not: evet çıksın artık 2. si =)
  • angelofdeath  (26.01.10 18:12:42)
shield battery olsa gerek o. pek kullanılan bir zımbırtı değil. protoss ünitelerinin üzerine tıkladığınızda iki hit point özelliği çıkıyor beyaz olanı kendi hit pointi, yeşil olanıysa shield'ın hit pointi. shield'lar tüm ünitelerden full damage yedikleri için çabucak gidiverir bu shield battery'de pek bir işe yaramaz. shield battery'nin üzerindeki o tek tuşla damage yemiş, shield'ı azalmış üniteye tıklarsanız shield'ı manası oranında dolar. yahut direkt shield'ı düşük ünite seçiliyken shield battery'e sağ tıklayın. ömrüm ne boktan işlerle geçti :)

p.s.: reaver'ın splash damage'ı diğer splash damage'lar gibi kendi ünitene zarar vermez ama o scarablar kafalarına göre hareket edebilir. reaver kullanmak bir sanattır :P
  • cozefka  (26.01.10 19:18:45 ~ 19:21:42)