Hario ürünleri ile filtre kahve sorunsali...

Merhaba
Her gün düzenli olarak çok kahve içtiğimden çözünebilir kahveden kurtulup daha sağlıklı olan filtre kahveye geçtim (sayılır).
Bunun için çekirdek kahve alarak evde ayni gün öğütmek için Hario Skerton Seramik Kahve Değirmeni ( resim 1- harioturkiye.com ) ve yine Hario kendinden filtreli V60 Dripper (resim 2- harioturkiye.com) aldim.
Çekirdek kahveleri de iyi bir yerden aldıktan sonra kahve içeceğim zaman ilk önce gösterilen boyutta öğüterek V60 koyarak demlemeye çalışıyorum.
En başta sicak suyu V60'a dökerken çok hızlı bir şekilde aşağı iniyor, yani kahvenin böyle bir durumda aromasını bırakması pek mümkün değilmiş gibi geliyor zaten. Bunu düşünerek kahveyi daha ince öğütmeye başladım ama yine de tadinda ve yoğunluğunda kayda değer bir değişiklik olmadı.
O kadar seyreltik bir kahve ortaya cikiyor ki anlatamam. Yani bir fincan iki yemek kaşığı çekirdek kahve kullanmama rağmen sanki 1 gr kajve kullanmışım gibi yoğunluğu çok düşük bir kahve ortaya çıkıyor.
Normalde filtre kahve çok sert geldiği için sütle içerim, yaptığım kahveye 2 yemek kaşığı bile süt koysam rengi sarıya yaklaşıyor.
Bilenler bilir, kahve ekipmanlarinda hario en iyilerden biridir.
Bu kadar kötü bir kahve olmamasi gerekiyor. 3. nesil kahve olayına gönül vermis olanlar lütfen bana yardim edin, bu işin püf noktası mı var, nasıl oluyor?

2. nesilden şaşma sen, temizinden bir tane filtre kahve makinesi al mis gibi sana filtre kahve yapar

  • re noreno  (28.08.17 17:32:41)
@ro noreno
Çekirdek kahveyi çekerken kokusundan vs zevk alıyorum, bunlarla uğraşmak güzel geliyor. sonuç da iyi olsaydı tadindan yenmezdi... :(
Ayrıca bunlara bu kadar harcama yaptığım için devamını getirmek istiyorum.
  • thesL  (28.08.17 18:33:19)
youtube daki hazırlanışlarını izledin mi birçok video çekmişler, hangi çekirdeği kaç gram kullandıklarını da belirtiyorlar, suyu belirli bir sürede yavaşça döküyorlar vs

www.youtube.com
  • freebird5406_2  (28.08.17 18:42:30)
@freebird5406_2 onların birçoğunu izleyip tekrar denedim ama yine de kahvenin suyunun suyu kıvamından kurtulamadım.
Burada bu araçları kullanan birini bulabilirsem belki yardımcı olabilir bana. :/

  • thesL  (28.08.17 20:57:56)