Bir insan Türkiye'de neden yaşar?

Sevgili canlar,

Şöyle bakıyorum da bu ülkede yaşamak için hiçbir geçerli sebep bulamıyorum. İktidara gelir gelmez her yerde kadrolaşan siyasi partiler, keşke tabutları gelseydi gibi insanlıktan nasibini almamış demeçler -ki umarım bu sözü söyleyenin çocuğunun tabutu gelir-, darbe planları, herkesten daha çok ödediğimiz vergiler, magandalar, adalet sisteminin gotham şehrininkinden beter hale gelmesi, rüşvetler, adam kayırmalar ve daha bi ton nedenler varken aklı başında bir insan neden Türkiye'de yaşamak ister?

mecburiyetten dediğinizi duyar gibiyim, başka?

baska bir ulkenin (en azindan bir avrupa ulkesinin) ha deyince oturma izni/calisma izni ya da vatandaslik vermemesinden kaynaklaniyor benim adima.

  • sourlemonade  (20.01.10 20:07:32 ~ 20:08:25)
assert benim yerime söylemiş zaten.

  • sanal uyku  (20.01.10 20:12:24)
bi ülke dese ki gel burada yaşa siktir et türkiye'yi. eyvallah der giderim.

  • pehlivan gibisin guresmek istiyorum  (20.01.10 20:16:59)
parası olana güzel aslında. izmir'den al bi yazlık oraya yerleş, mis.

  • sanal uyku  (20.01.10 20:19:19)
Bir şeylerin düzelebileceğine umut etmek. Kafası çalışan herkes kaçtığı için memleket bu halde zaten. Korkaklar gibi kaçmayıp mücadele edin. Mustafa Kemal ve arkadaşları da dün "bana ne ya, ben çorbama bakarım avrupa'ma kaçarım" deseydi bugün bu kadarına bile ulaşamazdık.

Ne güzel demiş güzel insan;

"Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?"

Devrimler inanan insanlarla yapılır, gitmek isteyene kapı açık...
  • ataturkiye  (20.01.10 20:23:41)
gecen avrupa kupasindaki efsane maclar bile tek basina yeterlidir. neydi o oyle anasini satayim. hala camdan ates ediyorum umarsizca.
saka bi yana herseyin uc noktalarini barindiran, duragan olmayan insanlardan mutevellit bir ulke olmasidir.
iyi seyler de, kotu seyler de hep uc noktalarda olur burda. her sabah yeni bir hareketli gundem baslar.
5 saat once yabanci heyetin konusmasini agzi acik dinledigi profesorun aksamki akraba dugununde sapitip otel havuzunda islak kolbasti dansini icra edebilmesidir.
hicbirseye sasirmamayi ogrenmektir benim acimdan cekici kilan.
  • iyilik yap pitbull  (20.01.10 20:39:03)
sözlükte bi entry okumuştum. "Ne kadar tırt bi ülkede yaşadığımızı anlamamız için 10 dk haberleri izlemek yeterlidir" diyordu. Ne zaman haberleri izlesem bu entry gelir aklıma sonra sizin sorduğunuz soruyu sorarım kendime ve cevap da assert h nin söyledikleridir.
evet.

  • o hikayedeki mal ben miyim?  (20.01.10 21:58:58)
insan doğduğu yerden kopamaz. işte bu yüzden. ne olursa olsun yine de doğduğun yer. kan bağımı diyim, insanlık iç güdüsü mü diyim, ne diyim bilmiyorum ama böyle. öğrenci olduğum Ankaradan memlekete gidince bile tuhaf oluyorum. güven duygusu olabilir bu ya da yalnızlık korkusu olabilir psikolojik açıdan incelemek gerekir ama özünde bu

  • maresal jedi  (20.01.10 22:04:49)
@maresal_jedi

ben senin dediğini amerika'da da yaşadım. gezmek için gittiğim başka bir şehirden 3 ay yaşadığım bir şehre dönünce kendimi güvende hissettim. sordum herkes de öyle hissediyormuş. yani o dediğin her yerde olabiliyor.
  • fundamental  (20.01.10 22:12:35 ~ 22:12:58)
Sizin vatana toprağa bağlılığınız yokmuş demek ki gömlek değişmeye benzemez bu

  • jacque  (20.01.10 22:24:43)
aidiyet duygusundandır. biz birbirimizden kopamayız. başka yerlere de gitsen bir parçan sürekli buraya ait kalacak...

ister kabul et ister etme.

yurtdışından belki yazanlar olacaktır...
  • beni boyle sev seveceksen  (20.01.10 23:26:20)