işten ayrılmak

merhaba,
şimdi biraz uzun olacak ama 7 aydır yeni bir yerde çalışıyorum. patronumuz çoğu kişinin de aşina olduğu "dengesiz, ruh hastası, sosyopat" müdür profili. Artık yoruldum, hem de adamın yarattığı strese dayanamadığım için ayrılmak istiyorum.
İlk iş deneyimim değil, totalde 7 yıldır çalışıyorum ama çok az tatille çalıştım ve beyin olarak da yoruldum.

Günümüzde iş bulmadan ayrılmak büyük risk ama bu strese dayanacak gücüm de kalmadı. Soru şu iş bulmadan ayrılıp, iş ararken bir yandan da boş boş takılıyım mi? (kendimi asgaride 5-6 ay geçindirecek param var)
siz olsanız napardınız?

özet geççiler için: işten ayrılacağım ama iş bulup mu ayrılsam, bulmadan mı?

özet geçilecek bi durum yok kısacık yazmışsınız

iş bulmadan ayrılmak paranız olsa bile mantıklı değil. sabredin biraz. gerekirse izin alın. o arada da iş arayın.
  • interview with the vampire  (22.05.17 12:16:08)
İş bulup ayrıl ancak yeni iş yerine 1 ay sonra başlayabileceğini söyle. Tatil programı yaptım diyebilirsin.

  • cakabo  (22.05.17 12:17:40)
bu kadar yipratmaya gerek yok bence 1-2 hafta tatil iyi olur. ben oyle yapardim

  • fin  (22.05.17 12:19:37)
5-6 ay geçindirecek dediğin para pratikte seni maks 4 ay götürür. acil bi ödeme çıksa daha da kısa... iş bulmadan ayrılma.

  • elorelia  (22.05.17 12:20:14)
Sektör de önemli, iş bulmak kolaysa sektörünüzde olabilir. Gene de sabredebilirseniz bulup ayrılmak daha mantıklı tabii.

  • ekaterina  (22.05.17 12:21:23)
5-6 ay geçindirecek paran yine kenarda dursun. boşuna harcama. önce kendini sağlama al,sonra ayrıl. zaten tazminatın falan da yok, iş bulduğun gün ceketini alır çıkarsın. stres yapmana da gerek yok zaten kafanda işi bitirmişsin. salla gitsin patronu da.ölmüş eşek kurttan korkmazmış.

  • kimeniyet  (22.05.17 12:22:15)
önce tatile çıkmayı dene 1 hafta falan,

sonra oluyor mu olmuyor mu diye tekrar düşün, sonra tatilin verdiği enerjiyle yeni iş bul devam etmek istemiyorsan..
  • redeath  (22.05.17 12:22:51)
@interview with the vampire ve @fin eve izin alabilsem çok iyi olurdu ama 1 gün izni bile zor aldım. tatil iznini 1 yıl dolmadan (kasım sonu) hayatta vermez, bir de tatilde olunca bile mailler durmuyor, sürekli laf sokucu, gıcık gıcık mail atıyor adam.

  • merry shelly  (22.05.17 12:22:52)
o zaman ne kadar çabuk iş bakmaya başlarsanız o kadar iyi edersiniz.
gerçekten bırakırsanız pişman olursunuz eğer iş bulamazsanız. piyasada ne olacağı belli değil.

  • interview with the vampire  (22.05.17 12:24:04)
is bulup ayril

  • fragile lady  (22.05.17 12:49:49)
O patron denen yavsaga 1 dakika daha katlanma. Cikacagini söylediğinde birazdaha dur isleri topla diye yalvarmaya baslar bu serefsizler sakin ola ki 1 dakika fazla durma. Şimdiden isleri yavas yavas yap mesaiye kalma bahane bul. Ne yapabilir ki en fazla bu saatten sonra :D iş bulmadan ayrilsan da bir sekilde oluyor bosver o tecrubeyle bulursun ama temmuzda falan ayril o zamana kadar is ara ayrilinca direk temmuz sicaginda denize atlarsın. Simdi sezon acilmadi daha

  • tekila shot bardağı  (22.05.17 13:08:31)
İstanbul'da iseniz çıkın gitsin. Her yer iş kaynıyor zaten.

  • norek  (22.05.17 14:01:27)
merry shelly

küçük hesaplar yapma. hemen istifa et. 7 - 8 ay dinlen, gez toz. başka şeylere odaklan. sonra iş aramaya başla. iş konusunu hayatının merkezine alarak yaşamak çok aptalca.
  • silver apple  (22.05.17 14:28:24)
İş bul önce. Yeni şirketle işe başlamadan 2 hafta tatil yapmak konusunda anlaş.

  • arnold schwarzeneger  (22.05.17 14:33:58)