Kanada Yüksek Lisans

Seneye bilgisayar mühendisliğinden mezun olacağım (inşallah). Ardından yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Daha çok Kanada'yı istiyorum. Daha iyi tavsiyeniz varsa söyleyebilirsiniz ya da Kanada ve orda yüksek lisans yapmakla ilgili her türlü tavsiyelerinize, bilgi paylaşımına ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden...

merhaba,
oncelikle yuksek lisans'i nasil finanse edeceginiz onemli. asistan olarak bir okuldan kabul mu almayi dusunuyorsunuz yoksa asistanlik olmadan bir yandan yuksek lisans yapip bir yandan calismayi mi dusunuyorsunuz. asistanlik bulmak ortalamaniza ve referanslariniza bagli. asistanlik olmadan gidecegim derseniz, eger hem yuksek lisans yapip hem calismayi dusunuyorsaniz isiniz biraz zor olabilir.

bilg. muh.'de iyi okul olarak aklima gelenler: u toronto ve mcgill university. u of british columbia ve waterloo'da dusunulebilir. ancak eger ciddi bir akademik kariyer dusunuyorsaniz, abd'deki okullari da dusunun derim.

aslina bakarsaniz bu konuda cok sey yazilabilir. simdilik sunlari da okuyabilirsiniz:
(bkz: yurtdisinda okumak)
(bkz: amerikada ogrenci olmak) (kanada-abd ogrencilik acisindan cok fark yok)

basvuru surecinde cok yardimci olacak bir kaynak olarak da:
alumnus.caltech.edu
  • papado  (22.08.07 23:16:38)