Bilgisayar tavsiyesi

selamlar, su asagidaki iki model arasinda kaldim, az cok bilgisayardan anlayan arkadalar yardimci olurlarsa sevinirim :)

dell xps 15

www.dell.com ,bu hafta icin fiyati 1600 euro

digeri macbook pro 15 inc (2015 modeli) okul indirimyle birlikte 1800 euro fiyati

256 GB
2,2 GHz Quad‑Core Intel Core i7 Prozessor
Turbo Boost bis zu 3,4 GHz
16 GB 1600 MHz RAM
256 GB SSD auf PCIe Basis1
Intel Iris Pro Graphics

internette yaptigim kisa arastirmada dell icin bir tarafta cok olumlu yorumlar yapilirken, diger taraftadan bilgisayarla ilgili bir suru sorun yasamis insanlar, ki bu da beni biraz caydirmadi degil, bir bilgisayara o kadar para verdikten sonra servise gondermeye icim el vermez. ote yandan macbook icin islemci modeli eski, almaya degmez tarzi yorumlar yapilmis.

iki bilgisayarda ucuz degil, o nedenle almadan once tamamen emin olmak istiyorum. ayrica pil omru iyi giden, 15 inc, 2 kg civarinda bilgisayar onerileriniz varsa onlarada acigim.

cevap veren arkadaslara simdiden tesekkurler

Bilgisayarda tam olarak neler yapacağını belirtirsen ona göre yorumlayacağım.

  • sorumatik  (16.04.17 00:31:30)
amator bir youtube kanalim var, onun icin video duzenliyorum (cok agir seyler degil), siklikla matlab, simmechanics arada sirada solidworks ve ansys gibi programlara ihtiyacim da oluyor. macbookta bootcamp ile solidworks ve ansys´ten ne kadar performans alabilirim orasi da mechul. bilgisayar oyunlariyla pek aram yok, en fazla starcraft, cs:go oynarim.

bilgsayari surekli okula getirip goturdugum icin, genel olarak hafif, tasinabilir ve pili ortalama kullanim ile bir günü cikarabilecek bir bilgisayar ariyorum. tabi bu pil omrunu mumkun oldugunca uzun sure korumasi da önemli su ana kadar kullandigim tum laptoplar 1,5-2 seneden sonra pil omrunu onemli olcude kaybetti.
  • bitterdocuk  (16.04.17 00:52:54)
oyun oynamayacaksanız retina macbook bulun bence.servis kurulum vs sorun yaşamassınız.

  • valkin rockefeller  (16.04.17 00:53:41)
O zaman işlemci, ekran kartı ve ram en önemliler. Max. limitini yazarsan alternatif daha iyi bilgisayar araştırabilirim senin için.

  • sorumatik  (16.04.17 02:33:00)
2000 eu max. limitim

  • bitterdocuk  (16.04.17 12:27:06)