Halka Acik Alanlarda Elektrik Deneyimi

Merhaba arkadaslar,

Gelistirmekte oldugumuz bir urun icin halka acik alanlardaki elektrik deneyimleriniz ve ihtiyaclariniz hakkinda goruslerinizi duymak isteriz.
Asagiya bazi yonlendirici sorular ekliyorum fakat bagli kalmasaniz da kabulumuzdur.

1. Ev veya ofis disinda en cok nerelerde ve ne icin elektrige ihtiyac duyuyorsunuz? (Toplu tasimada, piknik alanlarinda, sahilde dolasirken vs.)
2. Disaridayken sokak veya park aydinlatmalarinin yanip yanmadigina dikkat ediyor musunuz? Neden?
3. Arizali oldugunu tespit ettiginiz aydinlatmalar icin ihbarda bulunuyor musunuz? Neden?
4. Aydinlatmalari calismayan bir sokakta veya parkta vakit gecirirken duygu ve davranislarinizda ne tur degisiklikler oluyor?
5. Park ve bahcelerde aydinlatma disinda ne tur elektrik tesisleri olmasini isterdiniz?

Tesekkurler simdiden herkese,

1- tlf şarj etmek için
2- evet. aydınlatma açıkken daha güzel bir görüntü oluyor
3- hayır. umursayacaklarını düşünmüyorum
4- hafiften bi tırsma oluyor elbette. aynı şey refüjdeki aydınlatmaları çalışmayan yolda araç kullanırken de oluyor
5- ışıklı taş ile koşu/yürüyüş parkuru yapılabilir
  • cekilmis gayfe  (26.03.17 19:07:06)
1- akaryakıt istasyonları. Bisiklet veya motosiklet ile uzun turlarda ilaç gibi geliyor. Kamera, telefon, powerbank, MP3 vs. Onun haricinde temkinli insanım durakta falan ihtiyacım olmuyor.

2- Ediyorum. Düzen adamıyım.

3- Düşündüm ama bugüne kadar eyleme geçemedim.

4- Bu sokak piç mi diyorum. Daha dikkatli adım atıyorum.

5- Elektrikli otomobiller için şarj istasyonları olabilir. Parklarda bulunan aletlerin hareketlerinden elektrik üretilebilir. Bir aydınlatmayı karşılasa kardır.
  • hayde bre  (26.03.17 19:13:08)
1. Telefon sarj etmek icin, laptopla calismak icin.
2. Ediyorum guven sagliyor cunku.
3. Hayir. Kim ugrasicak 1. Duzeltilecegine inanmiyprum 2.
4. Cok bulunmamaya calisiyoruz. Tedirginlik oluyor.
5. Sigaramatik gibi yiyecek icecek makineleri.
  • brad pitt  (26.03.17 20:39:49)
üçe beşe bakmadan yanıtlayacak olursam: açık alanlardaki aydınlatmalarda en çok canımı sıkan; etraf karanlıkken yanmayan, etraf aydınlıkken yanan lambalar. ihbar kısmını ise bilmiyoruz, en azından ben hiç görmedim.

  • late viper  (26.03.17 21:17:13)
yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. ister ev ister sokak her türlü elektrik kesintisi, aydınlatma arızası vs. için 186'yı arayabileceğinizi de hatırlatmak isterim.

  • hrskrs  (27.03.17 00:35:29)