kahve makinesi

kullanıp memnun kaldığınız kahve makinesi var mı? tchibo tavsiye eder misiniz?

bakış açısınıza ve içme sayısına göre etmiyorum. espresso makinesi sorduğunuzu varsayıyorum bu arada. bende tchibo makine var bu arada. bu bahsettiğim diğer makineye geçeceğim.

en başta günde 10dan fazla içiyorsanız otomatik makine alın. şunun gibi.

www.amazon.de

eğer 1-5 arası ise şunlardan alın
www.amazon.de

kapsüllü makinelere yönelmeyin. avrupada çoğu neredeyse bedava düzeyinde fiyatlı o makinelerrin kapsülden kazanma üzerine kurulu sistem. tchibo normalde 50€ ama indirimde 10-25€ arası. dolce gustolar normalde 30-60€ arası ama 10-20€ indirimde. nespressolar 50-100 arası.

kapsüllü kahvenin birim kahve maliyeti tam 3 katı kapsülsüzlere göre. hem de bence çok daha iyi ve gerçekten istediğiniz kahveyi yapabiliyorsunuz.

şöyle hesaplayabilirsiniz. günde 1 fincan/shot kahve içiyorsanız tchiobdan 365 kapsül alacaksınız. türkiyedeki fiyatları ile 480 lira. makine en ucuzu 230 lira. toplam 710 lira. sadece 1 fincan için bu. 2 fincan içiliyorsa 960 lira+230= 1190 lira.

ama normal çarklı makine alırsanız 1 fincan/gün için yıllık kahve masrafı 160 lira, makine 500 lira, yıllık masraf 660 lira, 2 fincan için 880 lira.

kısaca oldukça karlı yani normal makine almak.

millet temizliği zor diyor ama gülüyorum buna ancak, tchibo makinesinin temizliğinden pek farklı değil. günde 2 dakika temizliği. temizlik o kadar dertse 2-3 tane kol daha alınır tanesi 20-30 liraydı.

temizliği soranlar oldu, bu makinelerde diyelim 2 fincan yaptınız çıkarıp hemen sudan geçireceksiniz o kadar. 2 dakika değil, aynı işlemi tchibo makine içinde yapmanız gerek zaten her kullanım sonrası, yoksa küflenir içinde.
  • kurnaz  (08.02.17 19:26:45 ~ 19:33:33)
Siemens eq6

  • cagkan  (08.02.17 20:47:30)