analog fotograf makineleri

merhaba ben fotograf çekmeye başlamayı düşünüyorum.300-350 tl verebilirim.bana önerebileceğiniz analog makine var mı?

zenit al dicem de dediklerine göre ilerde perde sorunu yaşıyormuş bende var zenit-e hiç bir sorun yaşamadım. onun haricinde yashica,mamiya ve minolta makinaları tavsiye ederim sahibinden.com da bir sürü var

  • masa penisi  (07.01.17 19:20:43)
retro makina sedvdalısı değilsen ( canon ae1 türevi mesela) canonun 2000li yıllarda ürettiği eos serisinden herhangi bir makina alabilirsin.

mesela:
www.sahibinden.com
  • orpheus  (07.01.17 19:25:29)
300-350 analog makine icin cok fazla. analog ile nasil fotograflar cekeceksin, analog slr mi olacak yoksa toy camera gibi mi? 30 liraya aliexpress ten lomo cakmasi aldim cok memnunum, canon eos500 kullandim 18-55 lens ile müthis bir makineydi keske satmasaydim, trip35 snapshot cekimler icin muthisti, revue makinem vardi perdesi arizalandl, 50 mm lensi ile harika portreler cektim.

bütün bu makineleri bit pazarindan 10 TL ile 80 TL arasında fiyatlara aldim. ne cekmek istediginize karar verin, makineye karar vermek kolay.
  • thewizardofearthsea  (07.01.17 21:52:42)
ben mimarlık fakültesi öğrencisiyim.fotoğraf çekmeye başlayacağım.başlangıç için herkes analog dedi.

  • yok oyle bir dunya  (08.01.17 13:41:32)
başlangıç için analogla öğreneyim sonra dslr'ye geçerim diye mi düşünüyorsunuz? yoksa bütçeniz mi buna zorluyor?

eğer alma imkanınız varsa dslr ile başlayın. Analog ile başlamak uğraştırıcı ve heves kırıcı olabiliyor. Çünkü fotoğrafı çekiyorsunuz. 1 hafta sonra falan tab ettirip elinize sonuç geliyor. Sonra ya ben bunu nasıl çektim ki bu iğrenç çıktı diyorsunuz.

Gelişim bayağı yavaş oluyor.

Öğrenmek için ikinci el ucuz ama iş görür bir dslr ve iyi bir lens bence daha iyi bir fikir. Deneme yanılma en mükemmel öğretmen. Tabii bir iki tane dijital fotoğrafçılık kitabı falan alırsanız iyi olur. Youtube'dan photoshop ile ilgili de bir iki şey izlerseniz bu dünyaya yavaş yavaş girersiniz.

Ama analogla başlamak çok heves kırıcı olabilir uyarı mahiyetinde yazmak istedim.
  • levpontryagin  (08.01.17 13:50:46)
yeni başlayanlar için analog dediler ondan aslında

  • yok oyle bir dunya  (08.01.17 19:52:08)