netbook alınır mı?

daha önce netbook ile sorular sorulmuş ama güncel yorumları bekliyorum. (ara: netbook) gibi şebeklikler yapmadan yorum yapacak olanlar varsa sevinirim.

madde madde sorayım cevaplaması kolay olsun;

1- abim alacak ve sadece internete girip, film/dizi izleyecek. bir kaç ay sonra "- bu ne lan oyuncak gibi" der mi? tüm filmleri, videoları izleyebilir mi?
2- casper veya exper alayım dedi "- hayırrrrr" dedim, iyi demiş miyim?
3- 600 tl civarında (biraz daha yukarısı da olabilir) hangi netbook'u önerirsiniz. link verirseniz süper olur.
4- teknosa'dan alınır mı?
5- küçücük alet windows 7 ile satılıyormuş. windows 7 kastırır mı? ferah ferah xp ile kullanılsa daha mı iyi olur?

teşekkürler.

Mobil kullanım için faydalı aletler olsa da tek bilgisayar olarak yetersiz olacağı kanaatindeyim, 10 inç ekranlılar (bir çoğu böyle sanırım) gerçekten çok küçük oluyor, film vesaire izlemek zevk vermez.

  • johnmalkow  (21.12.09 19:10:01)
yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, bende asus eee 1000h modeli var
1- sadece nete girip film izlemiyorum, age of empires, command and conquer, commandos oynuyorum.. ilk aldığımda, istanbuldan ankaraya kadar (yaklaşık 6 saat) durmadan film izlemiştim, başka bir bilgisayar olsa boluya gelmeden şarjı biterdi.
ama 2 kişiyle film izleyeceksen, zor oluyor, sevgiliyle izleyeceksen güzel oluyor, sokuluyorsunuz birbirinize.
2-iyi demişsin.
3-benim eski sevglime samsung nc 10 aldık, o benden 5-6 sonra almıştı.. o sanki biraz daha iyi gibi, şarjı yaklaşık yarım saat daha fazla gidiyordu.
3- yeni modellerden pek haberim yok, ama o paraya alabileceğin en pahalı asusu almanı öneririm.
4- istanbuldaysan alma teknosadan, ben eksen'den almıştım (kadıköy-yazıcıoğlunda) ama küçük şehirdeysen ve yakınlarında bilgisayarcı yoksa mecburen teknosadan alacaksın..
ben artık netten alışveriş yapmıyorum, bıktım artık, ne almaya kalksam, stoklarda kalmadı deyip 1 ay bekletiyor pezevenler (idefix hariç)
  • de jure  (21.12.09 19:21:23)
urun.gittigidiyor.com

netten bunu arastırın dell mini kullanıslı diyolar digerlerine gore.
  • partizan  (21.12.09 19:22:14)
2 hafta kadar once vatan'dan kdv dahil 470 tl ye lg x130 aldim. gayet memnunum. is amaciyla almistim,buyk laptobu tasirken omzum kopuyordu. maillarime bakiyorum netten ihtiyaclarimi gideriyorum, video izliyorum, sunum yapiyorum... benim cok isime yaradi valla...

  • terp  (21.12.09 20:12:08 ~ 20:16:37)
ilk bilgisayarım acerdi, taş gibiydi kereta.

  • gurur  (21.12.09 20:24:46)
netbook'da bence samsung aşmış durumda. NC 10'la başlayan, şimdilerde yenileri çıkmış galiba, modelleri vardı. bence samsung'dan şaşılmaz netbook'da...
gel gelelim bana hediye geldiği için exper kullanıyorum bayağıdır, bir yamuğunu görmedim daha...

  • restlesss  (21.12.09 22:24:11)