Tekstil Fabrikasında Bir Kimyager Ne İş Yapar?

Bir kimyager tekstil fabrikasının laboratuvarında işe başlayacak. Acaba bu laboratuvarda kimyager ne gibi deneyler, ne gibi ölçümler yapar ? o laboratuvar ne için vardır? işe başlayacak yeni. işe başlamadan önce ön bilgi olarak neleri öğrenmesi gerekir? kumaşın neyini ölçerler yani?

teşekkürler.

overlok?

  • plainwalker  (13.12.09 00:39:21)
Büyük bir ihtimalle kumaşların boyanması, renklerinin solması vb. gibi boya ile alakalı işlerdir sanırım.

  • efsunlu  (13.12.09 01:27:08)
Büyük ihtimalle boyahane ile ilgili bir bölümde çalışır. Yapacağı deneyler firmanın üretimine bağlıdır , eğer baskılı mallar filan yapılıyorsa hangi kimyasallar daha iyi sonuç verir filan onları inceleyebilir , laboratuvarda renk çalışmaları yapabilir , boya sonrası ürün dayanıklılık testleri yapabilir , yanmazlık apre testleri yapabilir , dediğim gibi firmanın üretimine bağlı olarak bir sürü şeyi test edebilir.

  • JD  (13.12.09 02:14:18)
hiçbir iş yapmaz. numune alır arada sırada verir makineye çıkan sonuçları da alır excele işler o kadar, hadi geçmiş olsun 4 sene okuduğundan kullandığın bu kadar.

  • exordinary  (13.12.09 06:52:13)
kaliteci falan olur o.
iyi ayak oyunları yaparsa müdür de olabilir ileride.

  • domine deyus  (13.12.09 11:25:50 ~ 11:26:11)
petrokimya bazli sententik isine el atabilir pek ala...

(bkz: gore tex)
(bkz: laylon)
  • ucan sincap  (13.12.09 14:06:03)