Dugune celenk/cicek gondermek

Sevdigim bir arkadasim/dostum bu haftasonu Istanbul'da evleniyor. Ayni sehirde olmadigim icin gitme imkanim yok.

Bu islerden de cok anlamiyorum. Celenk mi gondermem gerekir yoksa cicek mi? Ya da aklina daha yaratici bir fikir gelen var mi?

Cicek veya celenk gonderebilecegim, daha once kullandiginiz ve hizmetine guvendiginiz site ya da sirket var mi?

Fiyat hassasiyeti var mı? Ben evlenen kişiye çiçek yerine altın vs. verilmesi taraftarıyım. Ama zaten altın takıcam bir de çiçek vereyim diyorsan, İstanbul'da bloom and fresh'in efsane çiçekleri var.

  • lcha  (05.10.16 11:46:50)
küçük çiçek göndermek olmaz.
bloom and fresh bence de çok güzel, ama yakın arkadaşın düğünü için çok hafif kalır.
ya çelenk ya da (bütçenize göre) böyle ferforje ayaklı bir sepete oturtulmuş kocaman çiçek aranjmanları falan oluyor özel törenler vs için, öyle bir şey göndermek, ilk görüşmenizde de bir hediyeyle gelmek doğru olur.
düğünde bir şey takamazsanız, sonrasında düğün hediyesi almak gerekir çünkü.
  • blatta hiberna  (05.10.16 12:01:57 ~ 12:02:59)
düğün hediyesi veya altını falan elde bir olarak ayırıyorum.

Telgraf çekmek de güzel olabilir, böyle hoş bir süpriz olur. ptt hala veriyor bu hizmeti diye biliyorum.
  • re noreno  (05.10.16 12:10:22)
yakın arkadaşsa, çelenk gönderilir.

  • pangea  (05.10.16 12:21:24)
ben olsaydım aşağıdakilerden birini tercih ederdim.

www.ted.org.tr

www.tema.org.tr
  • isott  (05.10.16 12:37:08)
Şu klasik çelenkler gibi değil, nikama bundan gelmişti, bayağı beğendim:
www.ciceksepeti.com

Ama yine de böyle şeylere para vermeyip kendisine altın almak ve görüştüğünüzde vermek daha mantıklı.
  • peggy  (05.10.16 12:56:41)