hangi dili öğrenmeli?

ispanyolca ve ingilizce iyi derecede biliniyor ve üçüncü bir dil aranıyor. sizce hangisi olmalı? ikisiyle yakın diller de olabilir, alakasız diller de olabilir. aşırı zor olmasın ve eğlenceli olsun. şimdiden teşekkürler

Meslek nedir?

  • baharat  (23.09.16 20:25:07)
Eğlenceli dil nasıl oluyor bilmiyorum, kullanmayacağınız dili öğrenmektense Almanca, Fransızca zorlamak daha mantıklı. İsveççe de olabilir.

  • dissendium  (23.09.16 20:25:29)
dissendium +1

www.indir.com

aşırı zor olmasın ve eğlenceli olsun derken? neye göre, kime göre? grameri mi zor olmasın? sizi eğlendirecek dilin hangisi olduğunu nereden bilebiliriz? hiç mi daha geçerli bir amacınız yok dili öğrenmek için? konuşmayacağınız dili nasıl öğrenecek ya da canlı tutacaksınız? ne bileyim alman müziğine düşkünsündür çat diye almanca deriz. iskandinav kültürüne bayılıyorsundur, son derece lüzumsuz bir dil olsa da isveççe deriz. "aşırı zor olmasın, eğlenceli olsun" ne demek, öyle bir dil mi var?

ben almanca diyorum. zor ama "aşırı" değil bence, hele ki üç dil bilen biri için. eğlenceli ve ayrıca faydalı da bi dil.
  • der meister  (23.09.16 20:36:24 ~ 20:36:59)
isp ve ing varsa fransızca öğrenmek zor olmaz. portekizce de anlayabilirsiniz bu durumda. bence fr düşünün.

  • dahinnotha  (23.09.16 20:37:09)
kolay olsun diyorsan italyanca, fransızca veya isveççe. bildiğin dillere yakın diller olması işini kolaylaştırır. bir dili öğrenme amacın yoksa o dil pek eğlenceli olmuyor malesef. amaçsızca öğrenirken yeni öğrendiğin kelimeler düşmanın gibi bakıyor sana, resmen hepsi küfür gibi geliyor. amacın varsa daha kolay olur tabi.

  • lesmiserables  (23.09.16 20:42:11)
Challenge olsun diyorsan Almanca ordan göz kırpıyor.

Eğlenceli olsun demişsin mazoşistsen sorun yok ^^
  • qazaqwsx  (23.09.16 21:05:19)
iyi derecede ispanyolca bilgin varsa öğrenebileceğin en kolay ve en zevkli dil italyanca'dır. zaten inanılmaz benziyorlar, dilbilgisi yapıları, kelimeler vs. neredeyse aynı. ben bile italyanca bilgimle kimi ispanyolca metinleri anlayabiliyorum. üstelik tersi daha kolay, yani ispanyolca bilen birisi için italyanca öğrenmek oldukça basit olacaktır.

  • neyehbe  (23.09.16 21:10:25)
çince.

  • kurnaz  (23.09.16 21:22:19)
Der meister +1

Bu tamemen kişisel tercih meselesi. Mesela ben fonetik açıdan Fransızca'ya bayılırım. Fransızca şarkıları dinlerken eargasm yaşıyorum. Ayrıca Fransız filmleri de ilgimi çekiyor. O yüzden ben Fransızca öğrendim. Bunun yanısıra küçüklüğümden beri hep İskandinavya'ya ilgi duymuşumdur. İskandinav coğrafyası, tarihi, müzikleri, insanları bende hep hayranlık uyandırmıştır. O yüzden şimdi de bi' 5-6 aydır İsveççe öğreniyorum. İşime yarayacağına değil ama olsun. Öğrenmesi oldukça basit bir dil ve bu dili bilmek bana kendimi iyi hissettiriyor.

Elbet senin de vardır kendine daha yakın hissettiğin, ilgi duyduğun bir dil. Eğer yoksa, bu işler böyle ısmarlama olmaz. Zevk alamazsın.
  • köstebek kurabiye  (23.09.16 21:37:13)
tabiki Rusça :) Слава Украине!

  • uzman pratisyen  (23.09.16 21:38:29)
duolingoya gir. Her dilden 10'ar test yap, sevdigine devam et

  • medievalman  (23.09.16 21:45:49)
ingilizce biliyorum, biraz da fransızca temelim var. bir süredir almanca öğreniyorum ve açık ara en sevdiğim dil haline geldi. özellikle b1'den b2'ye geçtikten sonra çok zorluyor. ama diğer yandan konuşması, yazması, dinlemesi keyif veren bir dil bence ama kişiden kişiye değişir elbet.

  • soso  (23.09.16 21:56:32)