altın satma zamanı mı?

100 gram altınım var satıp satmama konusunda tereddüt ediyorum. Dün neyse bekleyim diyerekten vazgeçtim ama hala düşüşünü sürdürüyor. Kısa ve uzun vadede altının durumu ne olur. Altını elimden çıkarıyım mı?

altın ; küçük yatırımcılar için karlı bir yatırım aracı. bir müddet daha yükselecegine kanaat getirmekteyim şahsen. insanlar ellerindeki altını piyasaya cıkarsalar belki bu kadar yükselmeyecekti. olmayan mal'a talep fazla olur. bundan mütevellit'de fiyatı her zaman tavan yapar. eğer, acil paraya ihtiyacın yoksa, hic bozma, yerinde dursun derim.

  • claimer  (05.12.09 09:26:37)
Hiç bir şeyin fiyatı sürekli artamaz, kıymetli madenler piyasasının piri, en kral altın spekülatörü dahi piyasanın nereden döneceğini tepe noktasını tam olarak kestiremez. Kısacası demem o ki bu kadar yükselmiş ve rekor kırmışken, ben olsam en azından bir kısmını elden çıkartırdım.

  • eksi daglarinin aslani  (05.12.09 09:37:14 ~ 09:37:25)
iki gün önce 1208 ons gibi tavan gördü ve ciddi bi' düşüş sergiledi ondan sonra. tavanı gördü ve gevşemeye başladı. Dün bi' arkadaşıma bozdurdum 1180 ons gibi yakaladık dün ve tl ' ye döndük şu anda da 1161ons ta sabit . 56,50 gibi bozdurdu arkadaşım ve şu anda 55,70
pazartesi sabahı - bana göre - yine düşüşle başlayacak - bu sadece bi' tahmin - ne kadar düşer eder bilemem ama genelde pazartesi artış eğiliminde olan fiyat bence bu pazartesi düşüşe biraz daha devam edecek. ben kısa vadeli bi' düşüş bekliyorum açıkçası. uzun vadeyle ilgili bi' öngörüm yok ama belli bi' düşüş olacağını sanıyorum. dün burda bi arkadaşa daha söylemiştim. keşke dün fln elden çıkartsaydın. ama bi' de şöyle düşün. bu kadar yüksk fiyatlardan almadığına eminim yani bozdururusan illa ki karda olacaksın. en tepedeki fiyatı yakalamalıyım hissiyatından uzaklaş yukarlardayken elden çıkartsan da iyidir yani. - tamamen kişisel görüşlerim -

  • charlesbukowskiineksi  (05.12.09 09:53:49)
Altın'ın pazartesi günü düşmesi mümkün değil. Çünkü dün 1146 seviyelerinde bulunan destek noktasını kıramadan geri sekti. Aslında altın güzel bir trend yakaladı. Önümüzdeki hafta 1175 seviyesini yeniden görüp ufak bir düşüşün ardından tekrar yükseleceğini ön görüyorum ki bu dediklerimi indicatorler de destekliyor.1192 de önemli bir direnç seviyesi var ve burası önemli bir nokta ,ben olsam 1192 i bekler oyle satarım.

  • lngrad  (05.12.09 10:26:07 ~ 10:28:10)
not düşeyim; 07.12.2009 Pazartesi saat: 15:15 ons 1140. tahmin ettiğim üzere altın düşüşle başladı haftaya.

  • charlesbukowskiineksi  (07.12.09 14:15:31 ~ 14:45:54)