seagate hard disk'i gömmeli miyim?

sayin teknik servis sefleri,

laptop arada bir acilirken unable to find bootable bisey bisey diyordu biz de chkdsk vs ile halledip kullaniyorduk. en son dun gece tekrar bunu dedi ve gitti. daha da kendisinden haber alamadik.

sonra hiren's boot cd'de bulunan seatools ile full analysis yaptim, 56 hata buldu 300 milyon sektor icinden, yanlari da duzeltelim mi dedi, tamam dedim, duzelt. ilk sektoru halletti ve sonrakilerin hepsine failed dedi. sonra summary'de de unable to communicate disk check power cable falan filan dedi.

google abiye sordum, seagate'in kimi urununde firmware hatasi olabiliyormus. belki de sorun budur. asil soracagim sudur ki ugrasip bunu tamir etmenin bir yolu var midir? garanti yok, servise gondermeye de hic mi hic niyetim yok? bosver yenisini al mi dersiniz? (laptop acil lazim, 1-2 saatlik cozum ariyorum.)

hadi yeni disk aldik diyelim, ya sorun gercekten hard diskte degilse? ya gunahini aldiysak? yedek diskim vs yok, nasil laptop'ta/guc kablosunda sorun olmadigini anlayabilirim?

tesekkurler.

e usta, güçte sapma var demıs kablosuna bi bak. hdd yi sok tak yerıne. olmuyorsa yine, varsa cd den calısan bir os yoksa masaustune slave olarak takıp ordan yedekle yedekleyecegın bisi varsa, sonra da helvasını ye.

  • bryan fury  (04.12.09 14:45:02)