Su/elektrik sayacı endeksi/göstergesi nedir?

Cahilce bir soru sanırım ama iski ve ayedaş aboneliklerini iptal ettirmek için gereken belgeler arasında bunlar var. Su için sayaçtaki son metreküp göstergesi, elektrik için de sayaç endeksi. Bunlar nedir tam olarak? En son gelen faturalar ödendi onu sistemden görmez mi kendileri, fiziksel olarak sayaçların kendisinden alıp götürme gereken bir şey mi?

online da iptal ettirebiliyorsunuz
ayedaş ı gidip iptal ettirmiştim ben o dediğiniz şeyi istememişlerdi. eğer üstünüze kayıtlıysa kendileri görebiliyorlar. suyu da internetten iptal ettirmiştim.

  • interview with the vampire  (04.08.16 08:43:53)
eğer içerdeki depozitonuzu hemen almak istiyorsanız son değerleri siz okur gidersiniz onlar da ona göre fatura keser paranızı verirler. yok onlar okusun diyorsanız 2 3 gün içinde okurlar siz de bi ara gidip son fatura kesildikten sonra kalan depozitonuzu alırsınız. eğer şehri terketmediyseniz sizin okumanız her zaman daha sağlıklı çözüm. üzerindeki sayıları okuyup adamlara söylüyorsunuz çok zor ve komplike değil.

  • prodeq  (04.08.16 09:01:26)
@interview

suyun online iptal edildiğini görünce çok sevindim ancak ben yapamıyormuşum çünkü iptal edilecek olan adrese geliyorlar oradan da taşındığım için mümkün değil.

@prodeq

aynı şehirdeyim ama evin anahtarını iade etmiştim bu detayları bilmeden, gidip tekrar al/ver yapmayı tercih etmem doğrusu o yüzden kendilerinin okuması işime gelir. sadece kimlik ve sözleşme ile gidebilirim o halde.
  • hats  (04.08.16 09:09:29)
nasıl mümkün değil anlayamadım, her türlü o su kesilecek zaten ben de taşındıktan sonra yaptırmıştım.

  • interview with the vampire  (04.08.16 09:11:24)
@interview

sitede iptal işlemlerini onaylayınca sözleşmenin imzalanacağı adres çıkıyor ancak değiştirilemiyor. sanırım transfer edecek olsaydım yeni adresimi verebilirdim ama şu anki evde her şey ev sahibinin üzerine olduğu için yeni abonelik açmadan sadece iptal etmek istiyorum, onun için de yeni adresime yönlendiremiyorum anladığım kadarıyla, ya da ben bulamadım seçeneği o da mümkün.
  • hats  (04.08.16 09:20:08)
ben de tam senin yaptığın gibi yaptım. yenisini açtırmadım direk kapadım.
tam olarak hatırlayamadım nasıl yaptığımı 5 ay geçti üstünden. ama var eminim. sadece iptal durumu var. bence siz bulamadınız.

  • interview with the vampire  (04.08.16 09:25:45)
teknolojiyle imtihan ediliyorum gibi oldu ama çözemedim ya:S iptal başvurusundan sonra imza vs için yeni evinize mi gelmişlerdi? sözleşmenin yapılacağı/imzalanacağı adres diyor çünkü de eve gelecekler diye anladım. onu da değiştirmek için bir seçenek yok sözleşmedeki adres neyse o çıkıyor. bilemedim:D

  • hats  (04.08.16 09:32:45)
online başvurduktan sonra bir daha kimseyle muhatab olmadım ben. siz sadece iptali seçin. olmadı destek alın çağrı merkezinden.

  • interview with the vampire  (04.08.16 09:34:00)
a tamam kendim uydurmuşum o zaman. gelip fesih için imza alacaklar zannettim. çok teşekkürler:)

  • hats  (04.08.16 09:36:30)