Avustralyada öğrenci vizesi uzatma

Şimdi dil kursu ile avustralyaya gidicem. Sonrasında da sertifika programıyla başka bir eğitime başlamayı düşünüyorum. İlk gisişte vizem haliyle dil kursunu kapsıycak şekilde olur. Acaba türkiyeye dönmeden orada başvuru yapıp vizeyi uzatma şansım nedir? Daha önce yapan eden birileri aydınlatsa keşke.

gittiğinizde oturum alırsanız eğer kurs bitiminde vizeyi değil oturumunuzu uzatırsınız.

  • burchak  (28.07.16 12:11:00)
no further stay ya da 8534 condition yoksa vizende uzatabilirsin. Tr'de basvururken ne tur evrak gosterdiysen aynisini yeniden gostermek zorundasin.

  • tezek  (28.07.16 12:33:39)
@burchak işte dan diye oturma alamam diye düşündüm aslına bakarsan. Onu kurtarır çalışabilirsem durum zaten çözülür kendiliğinden

  • tai  (28.07.16 14:25:55)
bu amacla paket egitim programlari sunuluyor. 1 yil dil kursu, sonra su sertifika yahut tafe vs. okuyacaksiniz seklinde. ucu acik olabiliyor, kesip geri donme yahut sertifika / tafe / uni. programini degistirme secenekleri olabiliyor.

yukaridaki yolla basvurunca, ogrenci vizeniz uzatilabiliyor gerektiginde (okul devam ediyor cunki)
olur da bu surecte gocmenlik yahut partner vizesi gibi durumlara gecerseniz, okula devam etme zorunlulugunuz ortadan kalkmis oluyor (hatta basvurdugunuz anda gecici vizeye gecip okulu birakabiliyorsunuz, ama calisamiyorsunuz filan gecici vizeyle)

bunlara uygun olmazsa, birkac aylik ogrenci vizesiyle gelirseniz, vizeniz bittiginde uzatmak icin au'dan cikis - giris yapmaniz gerekiyor.
  • viva paulista  (28.07.16 15:03:35)