Hangi ADSL Modem?

Emektar Asus ADSL modemim bu sabah cortladı.

4 port ethernet ve kablosuz özelliği olan bir modem lazım bana. Gönül ister ki 125 mbps olsun ama kaliteli markalar bütçemin üzerine çıkıyor. Uyduruk olanları da istemiyorum.

Neyse, bütçem dahilinde soruyorum, bu modemlerden tavsiye edebileceğiniz, "ben kullanıyorum kesin al" ya da "ben kullanıyorum aman uzak dur" diyebileceğiniz var mı?

Kolay bulunması şartıyla başka tavsiyeler de kabulümdür.

www.hepsiburada.com

Teşekkürler.

Edit: Bir de, 54 mbps video stream etmek için yeterli hız mıdır? Yani serverda duran videoyu 54 mbps bağlantımla notebook'tan takılma olmadan izleyebilir miyim? Bunun formülü ne mesela? Bitrate'ine mi bağlı videonun?

airties almalı rahat etmelisin.

  • anuk kokulu sair  (16.11.09 15:05:27)
LINKSYS WAG54G2 4PORT KABLOSUZ ADSL2+ MODEM (www.hepsiburada.com bunu kullanıyorum. kendi programını kurmak istemediğim için browser dan bağlanıp kurulumunu yapmaya kalktım. biraz karışık, çok uzun sürdü. öteki türlüsü nasıl olurdu bilmiyorum. onun haricinden yaklaşık 3 aydır çalışıyor. hiç bir sorun yaşamadım (airties arada unuturdu şifreleri). açma/kapama düğmesi yok. ip değiştirmek için zırt pırt modem açıp kapıyorsan adaptör elinde kalabilir.

  • norrin radd  (16.11.09 15:10:40)
Farklı ip almak için aç kapa yapmayla pek işim yok, daha çok kur-unut tipi modem istiyorum ben.

Modeme 3 masaüstü bilgisayar, bir NDAS bağlanacak.

Ayrıca duruma göre aynı anda 2 veya 3 notebook bağlanacak wireless üzerinden.

İnternet bağlantısı 2mbit sınırsız.
  • karapolisnas  (16.11.09 15:14:21)
airties alip da problem yasamayanlarin "airties alin" demesini anlamiyorum. cunku etrafta bi suru problem yasayan airties'li da var. yakin arkadasimin airties surekli sorun cikartiyor ornegin (2. bilgisayari wireless kabul etmiyor). bende linksys var; linksys hakkinda nadiren problem mesaji gordum; bende hic olmadi tavsiye ederim.

  • 507  (16.11.09 15:17:02)
airties la wireless kullanamadığım için 2 bilgisayar da benim ethernetten bağlı. wireless performansı hakkında bilgim yok.

  • norrin radd  (16.11.09 15:26:49)
48 mpbs de dahi video takılmadan izleyebiliyorum airties ve zyxel'den kaçınmanızı öneririm

  • knorbulyon  (16.11.09 16:06:05)