Motora girmiş yavru kedi

Beşiktaş Hüsrev Gerede caddesi başında 34 tb 5040 plakalı beyaz Audi motorunda yavru bir kedi dünden beri miyavliyor.Çıkarmaya calistik ama korkudan cikamiyor, arabaya gelen giden de yok, sahibini tanıyan ya da tavsiyesi olan var mıdır?

su yemek koy eline eldiven tak pusuda bekle kafasından kolundan yakala çıkar. Sahipleri uğraşmayabiliyor riske girmeye gerek yok.

  • ThomasJefferson  (18.05.16 22:45:48)
5 gün uğraştığım oldu bu motora giren kedi meselesiyle. Geçen sene 3 bebek kardeş apartmanın otoparkında bir aracın motoruna girmişler. Aracın sahibini çağırdım kaputu açtırdım falan derken hoop kaçıp yan arabanın motoruna girdiler, onun da sahibini çağırdım kaputu açtırdım hop bu sefer hepsi birden yine kaçtı. Bi kaç saat sonra yine miyavlama sesleri, başka bi arabaya yine girmişler. Hiç abartmıyorum 5 gün uğraştım, bu 5 gün boyunca bi arabadan diğerine gezdiler ve sürekli miyavlama halindeler. Birini yakalayabildim sonunda. Diğer ikisini mümkün değil yakalayamadım. Sonunda bi gün sesler kesildi, muhtemelen öldüler.
Bu da böyle bir anımdır. Hala üzülüyorum. Neyse demem o ki motora giren yavrular bazen çok korkmuş ve böyle çok inatçı olabiliyorlar. Yapılacak şeyler:
1. Kokusu güzek bir yiyecekle kandırmak, misal ton balığı
2. Fısfıs gibi bir şeyle aracın altından su sıkmak
3. Kaputa vurarak ses çıkartmak, korkar çıkar belki
4. Aracın sahibini bulup kaputu açtırıp yakalamaya çalışmak

Başka da bir şey yok yapılacak. Sabırlı olmanız lazımç
  • buff  (18.05.16 22:49:01)
Arabanın camında not var ancak sahibi gelecek gibi durmuyor, kaput acmadan da çıkarmak imkansız, cok korkmus alınacak gibi degil:( yaş mama koyduk tekerin oraya ama inmiyor.

  • pazardanaldimbirtane  (18.05.16 23:09:25)
Hayır bi de istese çıkabilir ama korkudan çıkmıyor çok küçük olduğu için aptal şey uykumu kaçırdı gece gece.

  • pazardanaldimbirtane  (18.05.16 23:13:16)
bizim apartmanın önünde de böyle bir kedi vardı geçen pazar günü. bir an yakaladım arkasından yaklaşıp, kedicik parmağımı ısırdı bu yaşımda aşı kartım oldu. kedicik akşama kadar miyavladı, geceleyin etrafta başka kedi vs ve insan da yokken kaçtı gitti sanıyorum. yapacak birşey yok yakalayamadıktan sonra böyle durumlarda.

  • mhe guevara  (19.05.16 13:36:08)