konut kredisi

dün bir arkadaşımın almayı düşündüğü ev için 4-5 bankayı dolaşıp konut kredileri hakkında bilgiler aldık. bankadakiler şöyle bir yol izledi bazen. aldığımız en düşük teklifi sorup onun altına inip inemeyeceklerine baktılar. işte amirlerine teklifi gönderiyorlar falan filan. bu rekabetçilik en lehimize olacak şekilde nasıl kullanılabilir? misal daha ne kadar inebilirler? biz çok çakallık yapmadık. misal bize en düşük aylık ödeme 2500 dedilerse onu söyledik. yani 2400 diye bir rakam sallasak başka bir bankanın onu veremeyeceğini bilirler diye düşündük ama verebilirler mi? esneklik nereye kadar. bir el atın ekşiciler.

aşağı yukarı hepsi palavra çok az farkediyor totalde ödediğin para.
x bankasına 10 yılda 100.000 e 200.000 ödüyosan
y bankasında 10 yılda 202.000 ödüyosun ama rakamlara bakınca faizi daha düşük gibi geliyor ancak diğer giderlerden çakıyorlar.
  • basond  (27.04.16 14:38:36)
bir çoğu piyasadaki diğer bankaların hangi oranlara inebileceğini biliyorlar. bunlar da çok çok özel bir müşteri değilseniz aralarında çok 0,05 oran oynuyor en fazla. yani blöf yapsanız da çok etkisi olmaz.

önceliğiniz uzun süredir çalıştığınız bankanız ve maaş müşterisi olduğunuz bankanız olsun.
  • dahili meddah  (27.04.16 14:56:05)
Yıllık hayat sigortasını ne kadara yaptıklarını sorun. Bu fiyat çok fark edebiliyor. Ben kredi çekerken bir puan daha yükseğe çektim sirr bu yüzden. Bir puan daha aşağı veren bankada hayat sigortası çok yüksekti. Tüm masrafları öğrenin. Her sene hayat sigortası yaptiracaksiniz. Gerek yok diyen bankadan da cekmeyin. Hayat sigortası sizin ve borcumuz için önemli.

  • adivar  (27.04.16 20:55:16)