kyk kredisi alamıyorum

2012 de iü deydim. orda bir yıl okudum ve 2012de kredi almaya basladım. okuldan kaydımı 2013 agustosta sildirdim. 2013- 2014de bostum. 2014 eylülünde baska bir üniversiteye kaydımı yaptırdım. bu süreç içersinde kredi aldım. üç dört aydır kredim kesildi. memurun söylediğine göre 1 yıldan fazla süre boş kaldığım için kredi alamayacakmısım. ( 2013 agustos- 2014 eylül) ve o krediyi almam gerekiyor, ihtiyacım var. napabilirim?

EK: üstelik bu eylülde kredi geri ödemem de baslayacakmış. erteletmek için dilekçe yazman gerekiyor falan dedi memur.

bir ek daha. kaydımı sildirirken iü deki ögrenci işlerine kyk ya okuldan kaydımı sildirdiğimi bildirmem gerekip gerekmediğini sormustum. onlar da benim bir sey yapmama gerek olmadıgını, iü' nün zaten ayrıldığımı kyk ya bildirdiğini söylemişlerdi.

Yok alamazsın ben de çok kovaladım başvuru yapmıştım ama bir kez aldığım için 2. Üni de olsa vermiyorlar tekrar. Ama 2012 den beri alıyorsan 2016 ödemeye başlamamalısın. 2 sene sonra baslatmiyolar mi?

  • noisette  (21.04.16 14:45:39)
1 yıldan fazla boş kaldığın için kesilmiş. zaten yapacak bir şey olsa sana söylerlerdi.
cevap: yapacak bişe yok

  • cekilmis gayfe  (21.04.16 14:47:40)
bimer e istanbul üniversitesi öğrenci işlerindeki bölümümle ilgili memuru ayrıldığımı kyk' ya bildirmediğiyle alakalı bir dilekçe yazıcam. umarım çözüm olur. çünkü almam gerekiyor.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (21.04.16 14:51:25)
nasıl yani bildirmiş işte, bildirmese 1 sene boş kalmış olmazdın ki

  • cekilmis gayfe  (21.04.16 14:54:55)