hayata gec kalmıslık hissi, atalet ve diğerleri

yaz gelince yine hortladı bunlar. arkadaşlarım mezun oluyor, ben üniversiteyi bıraktım, tekrar hazırlandım. istanbul' daydım. su an sacma sapan bir ilde tıp fakültesindeyim. hislerimin en büyük sebeplerinden biri bu diye düşünüyorum. dört yıldır birlikte oldugum erkek arkadasımdan ayrıldım, bir sürü ' arkadasımı' da kaybettim. zaten insanlarla sorunlu bir iletişimim var, zor arkadas edinirim, su an yok gibi bir sey. ailem izmir' de yaşıyor ve sorunlu bir evimiz var. içinde sürekli ' huzursuzluk' hakimdir. kendimi tam bir kaybeden gibi hissediyorum, belki de öyleyimdir. sürekli ' hadi şunu yapayım' diyorum, ama ya yapmıyorum ya yapamıyorum. istediğim seyleri yapmama ' para' da engel oluyor.
yazlarım genelde evde çürüyerek geçer. su an izmir' deyim ve evet yaz gelmiş. yine bu korku sardı beni, yaz korkusu. yazın evde geçirdiğim sacma sapan zamanın verdiği o iğrenç hissi hissettim. ve buna engel olmak istiyorum, bunu yaşamak istemiyorum.
yazın napabilirim? çalışmak olur, herhangi bişey olur. ama yaptığım sey herhangi bir anlamda bana birşeyler katmalı. sosyal sorumluluk projesi olabilir. hatta sade ve sadece gezmek bile olabilir, düşük maliyetli. belki 6 kuşaktır izmirdeyiz, izmir' i bilmem. ölmüş gibiyim. tavsiyelerinizi bekliyorum.
ekstrem tavsiyelere de açığım.

Agh projelerine bi göz atabilirsin.

  • damdanakan  (19.04.16 18:31:25)
sorularına dertlerine ilaç olamam. ama başka bir açıdan da bakmak lazım. bir başkasının derdi ya da yaşamı, bir başka insanın hayali ya da hiç önemsemeyeceği bir şey oluyor.

"..arkadaşlarım mezun oluyor, ben üniversiteyi bıraktım, tekrar hazırlandım. istanbul' daydım. su an sacma sapan bir ilde tıp fakültesindeyim..."

tıp okuyabilmek ben de dahil birçok kişinin hayalinde olan bir şeydir. bunu kendin için bir başarı görmelisin bence.

benim de ailem sıkıntılıydı, ama çok iyi bir arkadaş grubum vardı. hiç evde durmazdım o yüzden. gerçi ben erkektim. izmir gibi bir şehirde insna sıkılır mı yahu. bak işte, bu da bana göre harika birşey. izmirde yaşmayıüni okumayı o kadar çok isterdim ki. tatil için 3-5 günlüğne bile gitme imkanım olsa keşke. ama o imkanım bile yok.

asosyalliğine, aşklarına vs birşey diyemem. sıkıntlarını anlamamız buradan çok mümkün değil. ama kendine dışardan bakmalısın bence biraz. ben senin yazdıkalrına dışardan bakınca gayet güzel şeyler gördüm. tıp okumak, izmirde yaşamak vs.

yernde olsam yazın izmirde ya da tıp okudugum şehirde eğer oluyorsa bölümümle ilgili bir işte çalışırdım. eğer olmuyorsa izmirde herhangi bir işte çalışırdım. hem param olurdu. biraz biriktirir yazın son zamanlarında da birşeyler yapardım.
  • mahone  (19.04.16 18:32:31)
Çadır kampı yapmak ister misin? Geçen haftasonu Karaburuna gittik

i.hizliresim.com
  • hasmetizm 2046  (19.04.16 18:38:31)
Ben de öyleyim milletten tavsiye dilenme zaten hiçbirini yapmayacaksın.

  • her gece aç  (19.04.16 18:42:19)
İzmir'de bu mevsimde depresyon mu olurmuş.Çık kordona biraz söğüş ye sonra otur bir yere bira iç, tanıdık biriyle muhabbet çevir

  • turkuaz  (19.04.16 18:45:30)
aynısı bende de var, atalet var.

bir sürü şey yapmak istiyorum ama yapamıyorum, hiçbir şey yapamıyorum.

onun dışında kendimi önemsiz biri gibi hissetmeye başladım, ne zaman bir şeye heves etsem, yapamayacak ya da geç kalmış gibi hissediyorum..

ailem de öyle, annem biraz dikdatör, evde %65 i huzursuzlukla geçiyor genelde.

para konuları o kadar yok ama azcık var gibi, ayrıca benim de arkadaşlarım yok. kendimi yalnız hissediyorum.

ne yapmam gerek bilmiyorum.

okuluma da devam ediyorum, bak sen tıp okuyorsun ne olacağın belli ben işletme okuyorum :)

şu dönem iş başvurusu yapıyorum, işe başlıcam ben işe başlarsam hem evden biraz uzaklaşırım hem arkadaş edinirim hem de yoğun tempoda dertlerimi unutup para kazanırım diye hedefledim.

parayla da mini tatillere çıkabilirim, anaog kamera alıp fotoğraf çekip bastırabilirim, kendim banyo yapmayı öğrenebilirim, keman - piyano kurslarına gidip spor merkezine yazılabilirim falan diye düşünüyorum.

boş vaktimde, bir dizi açıp mal mal da olsa bakıyorum o da iyi geliyor.
  • buiret  (19.04.16 19:21:16)