kısa filmlik video kamera tavsiyesi

Gönül isterdiki filmli video kamerası olsun ancak bütçe kısıtlı dijital video kamera tavsiyelerinizi almak için geldim. Dijital fiyatına 35mm film kamerası bulursanız da alırım sıkıntı yok.

İç çekimler önemli olduğu için iç çekimlere daha yatkın makinalar varsa aklınızda daha güzel olur.

Fiyat aralığım aslen 1500'e kadar ancak 4000'e kadar olan tavsiyelere de göz atmak isterim. Belki oralara kadar çıkarız.

Kiralık bakmıyorum.

Yeni gibi elden düşme varsa bakarız. Büyük ihtimalle almayız ama bakarız.

Filmlik kamera alacaklara tavsiyeler tarzında makale, yazı, blog neyim varsa aklınızda onlarıda paylaşırsanız memnun olurum.

Şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunar. İyi günler dilerim. Ne yaladım arkadaş. Yala yala bitiremedim yemin olsun.

bu işin fiyat/performans canavarları canon 5d mark ii ve panasonic lumix gh2. bütçen yüksek olsa mark iii ve gh3 derdim ancak 4000'le mümkün değil.

ben olsam ikinci el mark ii ya da gh2 alıp bir kısım bütçeyi de ışık ve ses ekipmanlarına ayırırdım. her şey kamerayla bitmiyor ne yazık ki.
  • halitkin  (01.04.16 02:33:45)
tam olarak derdinize derman olmaz belki ama küçük aynasız bir makine de işinizi görebilir.

örneğin sony rx100m4; tam manuel kontrol (fokus dahil), 4k@30-25-24fps/1080p@24-60fps video, f1.8
  • orient blue  (01.04.16 14:17:00)