Fotoğraf makinası sorusu

arkadaş ricası üzerine;

merhabalar,

ben analog makine kullanıcısıyım.
ama film al-sirkeci'ye git-banyo ettir- film yandı mı yanmadı mı-iyi banyo ettiler mi, etmediler mi... gibi dertlerden gına geldi.

artık dijital bi makine almam farz oldu.

bütçem 750'liye kadar çıkıyor. ne önerirsiniz?
ikinci el de olabilir, yeni de olabilir.

ama fotoğraf sanatını icra edecek bir şeyler olsun, amacım o. hobi için çekmeyeceğim fotoğraf.

umarım anlatabilmişimdir :) teşekkürler tavsiyeleriniz için.

hiç bütçeye bakmadan, amaca yönelik olarak, sony a6000 aynasız diyecektim, olmadı sony rx100 serisi lensi değiştirilemeyen kompaktlar.(ki rx100 mark4 çok pahalı 3000lira) Ama bunlar pahalı, 1500-3000 arası değişiyorlar.

bence düzgün (raw çekebilen, full manuel) bi kompakt alsın ikinci el falan bulabilirse. Canon G15 mi ne o seri vardı iyiydi. Ya DSLR iyi hoş ama lens çok çok önemli, ve bütçe yok. İleride lens takviyesi yaparım diyorsa ikinci el Canon 600D kıvamında bir şeyler de bakabilir. Fotoğraf için tatmin eder. (iyi bir lensle çok iyi fotoğraflar veriyor. Fakat mesela 60D gibi seriler daha "fotoğrafçı dostu" çünkü sağ tarafta ek ekranları var, daha fazla kısayol tuşları var. Dijital su terazileri var, autofocusları daha iyi vs. 600D her ne kadar 'aynı' kalitede fotoğraf üretebiliyor olsa da kullanım olarak o kadar kolaylık sağlamıyor. AMa olur yani.

yine de iyi bir kompakt fikrini de düşünsün. İleride de iyi bir aynasız + lens daha iyi bir seçenek olur.
  • rodriguez2  (12.03.16 02:29:02 ~ 02:30:14)