excel tabloda istenmeyen satırlar

merhaba excel sevdalıları
sorum kısa ve basit
excel'de istemediğim verileri içeren satırları olduğu gibi silmek istiyorum ama bu işlemi toplu olarak yapamıyorum. teker teker yapmak için çok uzun bir tablo
nasıl yapabilirim?

yeni bir sütun ekle, bu sütuna istemediğin koşullara uyan satırlar için "sil" yaz sonra bu yeni sütunda "sil" yazan satıları filtrele ve tamamını sil. bence tabi:)

  • celik comak  (07.03.16 10:13:04 ~ 10:13:40)
istemediğin satırların ortak bir özelliği var mı?

  • animalman  (07.03.16 10:33:42)
Örneğin istemediğin satırların hepsinde "mahmut" yazıyorsa, Ctrl + F ye basıp, açılan pencerede replace sekmesine geçip "find what" yazan yere mahmut, "replace with" yazan yere de space tuşuyla bir boşluk bırakırsanız, excel'deki bütün mahmutlar boşluk olur.

  • birşeylersoracağım  (07.03.16 10:36:43)
@celik comak, tesekkür ederim.
daha kısa bir yol bulamazsam bunu deniycem.

  • tiktak  (07.03.16 11:22:34)
mebbis.meb.gov.tr
bu listenin excel tabloya uyarlanmış halini eklemeye çalıştığımda hata veriyor maalesef.
liste bu. içinde "sürücü" ve "yurdu" kelimeleri geçen satırları silmek istiyorum.
bütün haftasonu bununla uğraştım
sourceforge.net
bu eklentiyi de excel'e entegre ettim ama beceremedim.
yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim
  • tiktak  (07.03.16 11:29:28)
bu arada adana "tüm ilçeler" seçiyorum. 1149 sonuç :/

  • tiktak  (07.03.16 11:31:10)
@birşeylersoracağım, dediğiniz şekilde sadece "mahmut"ları yok edebiliyorum. oysa ki ben mahmut'ların yer aldığı tüm satırları silmek istiyorum. bu arada dediğiniz yönteme başka bir kolonda ihtiyacım olacak, teşekkür ederim.

  • tiktak  (07.03.16 11:34:34)
cok yapilamayacak gibiyse duyurudan rica et, musait olan atiyorum 1-100 satir arasini silsin. paylastir oyle.

  • jimicik  (07.03.16 11:37:31)
@jimicik, aslında ben de müsaitim ama illa ki bi kısayolunu bulmam gerekiyor bu işin çünkü adana sadece başlangıç :(
geri kalan illeri nasıl yapıcam?

  • tiktak  (07.03.16 11:41:40)
Abi listeyi excel'e attın. Tamamını seç. Conditional formatting'de "text that contains" seçeneğini aç, sol tarafa SÜRÜCÜ ya da YURDU yaz, tamam de. İçinde bu kelimelerin olduğu tüm hücreleri işaretledin. Sonra listeyi renge göre sırala, renklendirdiklerini en üste getir, sil. hepsi bu. İstersen listenin tamamını bana mail at, halledeyim

  • animalman  (07.03.16 13:02:37)