Telefon görüşmelerindeki ses kalitesinin yetersizliği

yakında 4.5g teknolojisini kullanacağız ama telefon ses görüşmeleri çok çağ dışı bir kalitede değil mi?

hala 2g>2g olan bir görüşme veri aktarma konusunda bir darboğaza takılılır anlarım da. son model telefonlar kendi aralarında konuşurken parazit ses ayıklama olduğu halde bana göre düşük seviyede ses iletiyorlar.
mp3 kalitesinde ses aktaramazlar mı?

Turkcell -> Turkcell baya kaliteli görüşme sağlıyor. mp3 kalitesi yüksek bir kalite. Sağlanamaz mı? elbette sağlanır, özellikle 4.5G'den sonra sağlanır. Ama sıkıntı veriyi düzgün aktaramadığı zaman ortaya çıkar. Ses kesilir vs.

Mesela şimdi dağ, bayır giderken konuşma kesiliyor ya. mp3 kalitesinde olursa bu kesintiler daha sık yaşanmaya başlar.

Yine de mesela skype'taki ses kalitesine hayran kalmıştım ben. Onun gibi olsa mükemmel olur.
  • himmet dayi  (26.02.16 12:05:07)