Biliyorum Yanlış Ama..

Biliyorum yanlış bir şey; ama zaten yanlış olması, imkansız olması güzel kılmıyor mu?

Neyse vaktinizi çalmamak adına çok hızlıca sorumu sorayım:
Öncelikle gayim ve 2 yıldır kurumsal bir şirkette çalışıyorum. Her gün aynı serviste gidip geldiğim bir çocuk var. Ama farklı şirketlerde çalışıyoruz. Onu sadece serviste görebiliyorum.
Demem o ki ben bu çocuğu 2 yıldır görmeme rağmen 1 kere muhabbet etmedim, çekindim ama iyiden iyiye hoşlanmaya başladım. Gayet kültürlü düzgün bir çocuk. Dansla ilgilenen, Ahmet Kaya dinleyen, izmir'de öğrenimini yapmış birisi. Bunları söylemem çağdaş ve açık görüşlü birisi olduğuna inancımı arttırdı.

Soru basit aslında.. Sizce açılmalımıyım? Çoğu kişi önce arkadaş ol, tanı felan diyecek. Ama bunu yapmak istemiyorum. Daha da tanıyıp aşka dönüşüp hem onu hem de kendimi zora sokmak da istemiyorum. Hem de niyetim farklıyken bu şekilde yanaşmak bana doğru gelmiyor.

Yorumlarınız için teşekkürler :)

Valla abi durum soyle kendimce; bana birisi kanka ayagi ile yaklasip abi ben gayim senden hoslandim dese uyuz olurum. Herife bak lan bizim gote goz dikmis derim.
Ama gene de siz anlamaya calisin oyle pattanak diyiverirseniz simdi dangalagin tekidir tum servise sakiz olursunuz. Bilemedim ama iki konusunca gay olup olmadigini anlarsiniz herhalde. Bilmiyorum belki de anlasilmiyordur. En azindan dangalak olmadigini anlayinca soyleyin derim ilginizi. Ne bileyim oyle geldi aklima.

  • allah yazdiysa bozsun  (19.02.16 19:57:32)
Üstteki arkadaş +1

Gerçekten düzgün bir insansa acilsaniz da insanca reddedecektir ya da olumlu yaklaşacaktır ama tanımadan açılırsanız kalbinizi kirma ihtimali var.
  • piremses  (19.02.16 20:05:44)
neden yanlış olsun?

arkadaş olarak yakınlaşmanı önermem. ilk konuşmadan sonra bir şeyler yapmaya çağır. ama yazıldığı gibi servise duyurma ihtimali var. türkiyede de bu tarz yönelimler alay konusu olmaya çok meyilli. umarım öyle bir insan değildir, en kötü anlayışla karşılar seni.
  • ruhen hastayim ben  (19.02.16 20:22:38)
Yok artik. Hic muhabbetin yokken adama ben senden hoslaniyorum mu diyeceksin? Abi bari kulağına eğilip lüleden yerim de, döveceği varsa da şoka girer davranamaz hayatin kurtulur.

  • azizakin  (19.02.16 20:25:06)
merhaba bence öncelikle onunla tanışmalısın belki ortak yönlerinizden çok zıt yönleriyle karşılaşacaksın. Eğer tanırsan açılman da daha kolay olacaktır. Sohbet ilerledikçe onun neye kızdığını ya da neleri sevdiğini anlamış olursun böylece. Belki bir iki konuşma arasında da denk gelirse cinsel yönelimlerle ilgili soru sorarsın onun ne düşündüğüyle ilgili. Pat diye sorma ama o zaman da bir şeyler hissedebilir. Sonuçta ülke olarak pekte böyle durumlara hazır olamayabiliyoruz ne yazık ki. Onu tanırsan belki de hayal ettiğin gibi biri olmadığını anlarsın. Baktın olumlu giden bir şeyler yok ve zıt karakterlere sahipsiniz o halde bunu olgunlukla karşıla çünkü eminim o da çağdaş ve açık görüşlüyse senin cinsel yönelimini öğrendiğinde saygı duyacaktır. Empati yani.

  • jetfadılınannesi  (19.02.16 20:39:24)
Verdiğiniz güzel geribildirimler için teşekkürler arkadaşlar. Çocuk gerçekten çok düzgün birisi. Servisteki birine anlatacağına ihtimal dahi vermiyorum. Bu konularda biraz insan sarafıyım.

Aslında kaygılarım ifşa olmaktan ziyade, şu şekilde;
Gay ise: Güvenemediğinden kaybetme ihtimali. Kurumsal bir şirket kendini açık da etmek istemeyebilir.
Gay değilse: Her gün aynı serviste rahatsız olma ihtimali.

Yani ona açıldım, senden hoşlandım tanımak isterim dediğimde bana ters bir tutum sergileyeceğini düşünmüyorum.

Önce tanıma fikrine sıcak bakmıyorum,çünkü bunun benzeri bir ilişkisizliğim daha oldu. 4 yıl boyunca tanıdıkça aşık oldum ki bunun 3 yılı ona açılmamı ve acı çekmemi/çektirmemi kapsar.
  • hz mantik  (19.02.16 21:03:28 ~ 21:04:53)
Empati kuruyorum, bir erkek benden hoşlansa ve bunu ifade etse, gülümseyerek "üzgünüm, erkeklerle ilgilenmiyorum" derim. Ama o çağdaş görünen adam gey olmadığı gibi homofobiğin bayrak taşıyanı da olabilir. Gey olsa bile teklifine sıcak bakmak zorunda değil, biliyorsun.

  • yirmisantim  (19.02.16 21:16:20)
Hehe evet mühendisim ancak işin komik tarafı o da mühendis :)

Mevcut durumda merhabalaşmak bana çok itici geliyor, 2 yıldır görmezden geldiğim birisi ve artık o aşama zaman aşımına uğramış durumda benim için.

Evet, biz gaylerde o gözünün içine bakınca anlama durumu varmış ama beni pas geçmişler sanırım. Ne bir gay beni anlayabiliyor, ne de ben bir gayi :/ Ama şöyle bir şeyi rahatlıkla söyleyebilirim. Herhangi birine %12 ihtimal verirsem ona %16-17 civarı verirdim.

Homofobik olmadığı konusunda da eminim. Gerçekten çok inceleyen, ince eleyen sık dokuyan bir insanım. Hatta yıllarımı pratikte sosyolojik/fizyolojik/psikolojik alanlarda harcadım denilebilir. Malesef türkiyede gay olmak beraberinde insanları okuma yetisini de zorunlu olarak geliştiriyor.
  • hz mantik  (19.02.16 21:32:23 ~ 21:33:31)
rca tarzı insanların varlığını da göz önünde bulundurursak sakın adama gidip pat diye söyleme. arkadaşça da yaklaşma. git bir yerlere gidip takılmayı (dans kursu vs ne ise işte) teklif et ve gidip "sürüden ayrıldığınızda" da açıkça söyle.

  • sen git ben geliyorum  (20.02.16 09:10:42)
bana da yapsan sana küçük sopalar ve bıçaklar verebilirim. sırf bu yüzden şirketteki gay'lerle muhabbete girmiyorum, adamların ne yapacağı belli değil.

  • crazy.boy76  (21.02.16 09:33:02)
ben biseksüelim. gerçek hayatta kimse bilmiyor, bilmesini de istemem. internet ortamında da sadece tek bir kişiye nelerden hoşlandığımdan, nasıl biri olduğumdan bahsettim, o da kibarca heteroseksüel olduğunu söyledi. onun da sağlam karakterli olduğuna son derece emin olduğum için biraz içimdekilerden bahsettim açıkçası. yoksa anonim bile olsak kolay kolay bu konuları konuşmam kimseyle.

bence sen karşındakinin karakterinden şüphe etmiyorsan şansını dene. karakter çok önemli ama. değilse çok sıkıntı çıkarabilir.
  • fatal tragedy  (21.02.16 19:44:47)