Türkiyeden en cok girilen siteler icinde

Alexaya göre 32. sitenin onclickads olmasi cok aci degil mi? reklamlari bloke etmeyi bilmedigimiz gibi, tiklayip tiklayip da duruyoruz galiba. Adf.ly da o listede ayni sekilde. Ilk 200de olsa gerek. Birkac benzer format da var.

Sizi sasirtan var mi listede?

www.alexa.com

Ben kadinlarkulubü kizlar soruyor kadinlar soruyor ve türevlerinin bu kadar aktif oldugunu bilmiyordum mesela.

alexa veriyi yanılmıyorsam sadece eski ismiyle toolbar ya da şimdiki muadili ek bir program yüklü olanlardan alıyor.

dolayısıyla ciddi bir örnekler sorunu var. ne demek istiyorum?
alexayı bilgisayarına kim kuruyor? daha çok kendi sitesisinin sıralaması yükselsin isteyen webmasterlar. bu da böyle adfly adsense vs. tarzı sitelerin yükselmesine sebep olabilir.

benzr bir şekilde r10 tarzı siteler de bi ara çok yüksekte çıkıyordu.
işte bunlar hep örneklem hatası.
  • antepaunovic  (11.02.16 22:24:00)
Söylendiği gibi bilgisayardaki ek bir yazılım ile toplanıyorsa bu veri, bırak reklam engellemeyi (ki kısmen karşıyım) hala insanlar porgramları next next yaparak kuruyor olmalı. Belki de porgramı kurarken böyle sitelere kendi giden programcıklar bile kuruyor olabilir kitleler.

Bir de adf.ly 10 saniyeliğine reklam gösterip asıl linke yönlendiren site, yani bu da genelde download linklerinde kullanılıyor ve zannediyorum ki engellenmesi iyi bir şey değil, yani sonuçta reklam da görseniz istediğiniz şeye ulaşacaksınız sonunda.
  • atom karincanin torunu  (12.02.16 00:09:42)
Alexa kadar hikaye bir olay olamaz. Tayland'da yaşıyorum, kendi Türkçe siteme sürekli buradan giriyorum. Şu an Alexa Tayland'da sitem 915. sıraya çıktı. Demek ki burada kimse kurmuyor Alexa toolbar. Webmasterların falan hala Alexa sıralamasını dikkate alması inanılmaz.

  • gezgin rocker  (12.02.16 00:28:11)