Kaza Yaptık Prosedür Nasıl İlerliyor?

Selamlar, eşim çok ufak bir kazaya karıştı. karşı taraf tamamen hatalı ve adam hatasını kabul etmiş. tutanak tutmuşlar ve ayrılmışlar. adamın trafik sigortası 12 şubatta bitecekmiş. o zamana kadar işleri halledelim dedi.

Şimdi bizim arabanın arka tamponda ufak bi göçük var biraz da çizilmiş. şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor? tutanağı tuttuk ama tutanak ile nereye gitmemiz lazım? bi yere onaylatmamız gerekiyor mu vs? biraz bilgi verin lütfen, çok acemiyiz.

Sağlıklı bilgi için sigorta şirketinizi arayın. Ama hatırladığım kadarıyla sizin yapmanız gereken bir şey yok. Galiba sadece tutanakları kendi sigorta şirketinize vermeniz gerekiyordu. Karşı tarafın sigorta şirketi sizi arar ve arabayı yaptırmaya götürürsünüz.

  • birşeylersoracağım  (10.02.16 10:34:01 ~ 10:34:32)
karşı tarafın ruhsat, ehliyet, trafik sigortası fotokopisi ya da fotoğrafı ile servisinize gidin. belgeleri verin. kaskonuz varsa tamir başlar, kaskonuzdan yaparlar aracı. daha sonra sizin kasko şirketiniz karşı taraftan parasını alır. kaskonuza zarar gelmez. tutanakta kabul etmişse zaten hiç sıkıntı çıkmaz.

  • she was my baby  (10.02.16 10:48:14)