Üniversiteyi dava etmek.

Mezun olduğum halde mezuniyet belgesi vermiyorlar. onun yerine 20 gün sonra diploma verelim diyorlar. benim şubat atamasını kaçırmama vesile olacaklar resmen. asıl sorum; ben bu üniversiteyi dava edebilir miyim? çok masraflı olur mu?

çok masraflı olmaz da ne demek vermiyorlar? rektöre, dekana bilgi edinme dilekçesi verin önce. ulaşabileceğiniz tüm kanallardan ulaşmaya çalışın.

  • dahili meddah  (02.02.16 15:10:12)
böyleymiş. kuralları böyleymiş. en son hangi kanun maddesine dayanarak vermiyorsunuz onu söyleyin dedim. bi kaç güne geri döneceklermiş. rektör ve dekanla görüşmek için dilekçe versem 15gün sonra işleme konur. benim zamanım kısıtlı. ulaşılabilecek her türlü kanalı deniyorum ama cevap net. diplomalar 20 gün içerisinde verilecek diye başka belge hazırlayamayız diyorlar.

  • in search we trust  (02.02.16 15:15:10)
Bizim unide ust donemler topluca dava etmislerdi eylul atamasini kacirdiklari icin. Sonraki atamaya kadar olan maaslarini aldilar davadan. Bunun uzerine bizim uni de mezun oldugumuzun ertesi gunu bakanliga diplomalari gondermeye basladi :)

  • la noix  (02.02.16 15:18:26)
rezalet başlığı açın. ciddi ciddi rezalet bu.

  • jaaaccckkk  (02.02.16 15:26:32)
Adamın KPSS puanı yanacak, sonraki atama için tekrar sınava girmesi gerekecek. Rezillik tamamen.

  • akatreil  (02.02.16 15:31:11)
belki de hayırlısı böyledir dostum. ben nisan atamasina yetisiyorken hazirana sarkittilar, şimdi iyi ki de öyle olmuş diyorum

  • fallopian  (02.02.16 15:55:57)
Ya salak salaka hayırlısı böyleymiş falan deme sakın!!!
Dirrk her yere yaz. Bimer cimer vs ne varsa yaz. Dekanlığa falan da dilekçe yaz elinde bulunsun ileride dava falan okursa belge niteliği taşır.
Vermem diyen kişileri korkutmayı dene. Yasal yolara başvuracağım dava açıyorum haberiniz olsun. Altı üstü bi geçici mezuniyet falan diyebilirsin.
Geçici mezuniyet belgesi işe yarıyorsa tabii..
Şikayetlerini de belgele hakkını geç de olursa alırsın heralde.
  • cahs  (02.02.16 16:57:05)
paranız varsa yürütmenin durdurulması talebiyle dava açın dilekçe verip hemen

  • hepimiz uzun vadede oluyuz  (02.02.16 17:07:43)
@cahs ne cüretle böyle konuşuyorsun?

  • fallopian  (02.02.16 17:33:14)
Sinirledindiğim için k.bakma.

  • cahs  (02.02.16 17:34:03)
hayırlısı demek sorun değil de bu atama gayet güzel bir atama. şehir merkezine atanacak kadar puan aldım ve açılan okullar da gayet güzel. bunu kaçırıyor olmak fena. ayrıca bir sonraki atamada bunun 3de1i kadar atama yapacak o yüzden hem atanmak hem de atayacağı yerler çok kötü olacak. hepsini geçtim benim hakkım olanı bana vermeyerek emeğimi çalıyorlar resmen, sessiz kalmak içime sinmiyor.

  • in search we trust  (02.02.16 17:39:05)
elinden geleni dene tabii ki zaten yazmışlar benden önce de. ben de sinir bozucu bir süreç yaşamıştım öğrenci işleri ve rektörlük kaynaklı. bazen elinden geleni yapsan da denk gelmeyebiliyor. O belgeyi verse başkası yetişmiyor. Sadece en sonunda olmazsa uzulme diye söyledim. üstteki kendine hakim olamayan genci de tekrar kınıyorum.

  • fallopian  (02.02.16 17:43:52)