Mobilya ve Beyaz Eşya Tavsiyesi

Merhabalar, yeni ev kuracak bu çifte, beyaz eşya ve mobilya seçiminde yardımcı olabilir misiniz? Şehir Ankara.

Mobilyada model tavsiyesi değil de istediğim, başımızı ağrıtmayacak şeyler bulalım istiyoruz. Sağlamlığıdır, satış sonrası ilgidir, sorun çözümüne olan yaklaşımlarıdır, vs. değerlendirme yapabilir misiniz?

Beyaz eşyada da aynı şekilde. İkide bir servis çağırmak zorunda kalmayalım.

Şimdiden teşekkürler.

fiyat açısından sıkıntınız yoksa beyaz eşyada miele. Ömürlük gider bunun malları.

  • nuevo  (26.01.16 13:32:47)
Ankara sitelere gelin yardımcı olayım ben 3 nesildir mobilyacıyız:)

  • gozu acik sevisen yahudi  (26.01.16 13:40:43)
beyaz eşyada kesinlikle bosch diyorum.
franke ve miele kullandım, guzel ama servis sıkıntısı felaket. arçelik vestel vs zaten uzak durun.

  • bordeaux  (26.01.16 14:09:35)
beyaz esyada bosch, mobilyada tepe home. biraz pahali gibi, ama sonra at-unut oluyor.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (26.01.16 14:14:28)
buzdolabı: no-frost'u olan, iç hacmi geniş, buzluğu altta olanları seçin.
bulaşık makinası: bardak kısmına dikkat edin, yüksekliği, eni, vs. bardakların sığamayacağı gibi olanlar var. aldıktan sonra rezil oluyor insan. bir de alttaki tabak koymaya yarayan geri yatabilenler iyi oluyor. tencereler daha rahat sığıyor.

elektirikli ocak alacaksanız gaz düğmeleri plastik olmasın. şekilli şüküllü olmasın, sonra aralara giren kirler temizlenmiyor. leke kalıyor.

çamaşır makinasını kurutmalı alacaksanız elektirik faturanızın çılgınlar gibi geleceğini öngörerek alın.

süpürgenizin çekiş gücü yüksek olsun, sessiz olsun. 60 desibel olanlar iyi. toz torbası olmayanlar rahat temizleniyor. su haznesi olanları kullanmak zahmetli.

mobilyaların altı yüksek olanlarını tercih edin. böylece evi süpürürken sürekli mobilya çekmek zorunda kalmazsınız. mümkünse yatak olabilen ve bazası olan şık modelleri düşünün. enza home'da güzel şeyler var.

mindere boğmayın, bir süre sonra koltukta minderler mi oturuyor siz mi belli olmuyor. hatta evi eşyaya da boğmayın. vitrine konsola hiç gerek yok. türk kafası koltukları bi üçlü bi ikili iki tekli almaya kodlanmış durumda. ev genişse iki üçlü alın, L alın, vs. kodlamayın hemen, zevkinize, ihtiyacınıza, yerinize göre alın.

el dokuması yün halı her zaman daha iyidir. kale'de ikinci el şahane halılar var. oralara bakın.

ikea'dan uzak durun. ömürleri çok kısa.

aklıma gelenler bunlar.
  • kullanıcı adı  (26.01.16 15:09:16)
@ kullanıcı adı çok doğru ifade etmiş. çamaşır makinesi miele 5874 aldım buharla düzletme olduğu için tercih etmiştim. ütü yapmayacaktım çünkü. eşim de ben de ütü gerekecek kıyafet giymiyoruz ama yatak çarşafları olsun yazın gömlekler olsun gerçekten işe yarıyor. çok kullanışlı programlar ve sonsuz kişiselleştirebiliyorsun. yok sıkma deviri yok sıcaklık yok leke. o seri değişti ama galiba biz alalı 2 yıl oldu yeni seriler çıktı tam emin değilim. miele pahalı olmasına rağmen gerçekten harika bir makine çok memnun kalırsınız. servis de sorun değil söylendiği gibi garanti 2 yıldı garanti bitti ama ben eşyaları sigortalatıyorum her sene o karşılıyor bir sorun olursa ki bence çok yaygın ve ucuz servis demek çok sorun çıkaran beyaz eşya anlamına geliyor. beyazları da harika yıkadığını ekleyeceğim.

bulaşık makinesi de miele ve memnunum onu giriş modelinden almıştım. çatal kaşık en üstte çekmece şeklinde sepetli değil. alt bölmede baya yer kazandırıyor.

mutfak için ocak siyah cam veya metalik alacaksanız ömür törpüsü resmen. kurban olayım beyaz ocaklara bas cifi temizle. kızartma yapan yada ne bileyim en azından evde kahvaltı yapmayı seven biriyseniz. bir yumurta bile kırsanız silmek gerekiyor. benimki siyah cam. o da miele idi.

fırını kendi kendini temizleyenler var onlardan tavsiye ediyorum kullanan tanıdıklarım var yoksa fırın temizlemek gerçekten zor bir iş. baya eğer titiz biriyseniz fırını kullanmaz olursunuz. ben onu da miele aldım kendini temizlemiyor ama pişirmesi ve programları harika.

yatak için yataş athletic aşırı tavsiye ediyorum. yorgan ve yastıkları yataş climarella aldık. gayet iyi.

buzdolabı liebherr aldık soğutması iyi ve gayet sessiz. derin dondurucusu altta. tencere tava için baya yer var yukarda. hem derin dondurucuyu hem de dolabın seviyesini ayarlayabiliyorum. hatta istediğim zaman dolabı kapatabiliyorum. dondurucu açıkken.

mobilyayı ev sahibi olmama rağmen çok almadım bir koltuk takımı aldım tv'yi sharp aldım uzun araştırmalar sonucu. ama tv ünitesi bile almadım kütüphane çalışma masası falan aldım. onları da kendi şehrinde iyi bir marangozla anlaşıp yaptırabilirsin beğendiğin modelleri. herşey tam olsun anlayışıyla yola çıkınca bir sürü borç ve tıklım tıklım eşya dolu bir ev oluyor. düşünüp taşınıp alın. kırılmaca darılmaca yapmayın. herşey yavaş yavaş oluyor. hayırlı olsun bu arada.
  • iyiaksamlarbayan  (26.01.16 16:49:14 ~ 16:51:00)