çizgi roman uyarlama sorusu

neden superman, batman, spiderman gibi kahramanların dizisi yapılmıyor? tutacağı garanti bence batman'in falan. zaten onlar tanınmış, diğer karakterleri daha popüler yapmak için mi? o zaman neden filmleri yapılıyor?

smallville?

  • fortisvita  (12.01.16 02:37:55)
yapılıyor sık sık. bir değil iki değil hatta.
2016 sonu girecek iki superman dizi uyarlaması ve daha çoğunun dedikodusu var. Batman evrenindeki gotham devam ediyor.

  • rygard  (12.01.16 03:04:38)
smalville daha çok gençliği ve özelliklerini kazanma tarafına odaklanıyor. adam uçamıyor bile dizinin çoğunda. finalde superman oluyor galiba.
gotham da gordon temelli dizi. batman'in de küçüklüğü var.
şöyle adamakıllı batman joker maceraları izleyebileceğimiz veya superman'in kutuplardaki evini görebileceğimiz; aynı arrow, flash, daredevil gibi asıl dönemlerini gösteren yapım yok.
  • asslangibi  (12.01.16 03:23:01)
yapılıyor. batmanin dizisi vardı eskiden. superman için smallville var. şu an flash ve daredevil dizileri var. agents of shield var.
neyse şuradan kendin bakarsın artık. marvel vs dc dışında olanları da var tabi
en.wikipedia.org
  • dafuq  (12.01.16 09:29:19)
Çünkü filmi yapılırsa hayvan gibi gişe geliri elde edecek, dvdler vs. satacak, dizi ile kazanacağı paradan daha fazla kazanıyor böyle. İkinci sebep ise bence dizinin geliri düşük olduğu için bütçesi de düşük oluyor ve beklentileri karşılayacak oyuncu kadrosu ve görsel efektleri yapamıyorlar. Flash'ın ve Supergirl'ün efektleri ortada işte, hatta oyuncuları da genel olarak vasat.

Marvel ise çok efekt gerektirmeyen, daha çok yakın dövüş stiline sahip, sokak arasında takılan kahramanları dizi yapıyor ve yapımcılığını kendisi yaptığı için özen göstererek iyi senarist, reji ve oyuncu kadrosuyla çalışıyor. Zaten asıl filmlerine ve çizgi romanlara destek olarak görüyor sanırım, o yüzden kar düşüncesi ikinci planda gibi. Bu yüzden kaliteli diziler çıktı ortaya.
  • r_u_h  (12.01.16 09:47:22)
film haklarına sahip olan yapımcılar dizi için devri gerekli olan telif haklarını başkalarına vermek istemediklerinden veya fahiş fiyatla vermek istediklerinden veya günün birinde biz yaparız dediklerinden bu kült karakterlerin arrow, flash, daredevil gibi dizileri yapıl(a)mıyor.

batman'in adam west'li dizisi komediydi ya, geyikti o çok. kötüydü yani, ama nostaljik olduğundan tatlı. wonder woman da var öyle "cheesy"... :)
  • whimsical  (12.01.16 11:05:49 ~ 11:06:43)