Sık aralıklarla yaşanan elektrik kesintisi sebebiyle bozulan televizyon

Samsung 46b6000 led tv var. 5 dakika içinde 2 kere elektrik gidip, hızlıca geri gelince bozuluverdi 6 yıldır tek bir arıza çıkarmayan televizyon.

sanırım sıkıntı hdmi girişleriyle alakalı. çünkü ben ilk başta problemin digikutu ile alakalı olduğunu sanıp, birkaç kez fişini çıkarıp taktım digikutunun ama baktım ki onda bir problem yok, kutu tıkır tıkır çalışmasına rağmen ekranda "sinyal yok" yazısı var, bir de elektrik kesintisi esnasında kapalı olan playstation'u açayım dedim ve onun da çalıştığını ancak tv ekranında "sinyal yok" yazısı olduğunu gördüm.

bu, benim birkaç basit ayar ile halledebileceğim bir sıkıntı mıdır, yoksa emektar tv'ye teknik servis yolları mı görünmektedir?

fişleri çekip sabaha tekrar dene düzelmezse servise yollarsın. "voltaj birikiyor" gibi bi açıklaması var.

  • kaledekiyalnizlik  (11.01.16 01:13:37)
peki bunun, yani "voltaj birikiyor" sıkıntısının çözümü, ortalama ne kadara mal oluyor? cüzdan yakan cinsten bir fatura çıkar mı karşıma?

ve bir de tüketici haklarını bilen biri varsa cevaplasın lütfen; ani elektrik kesintileri sebebiyle bozulan elektronik eşyaların tazminatını elektrik dağıtım şirketinden talep edebiliyor muyuz?
(2-3 ay önce de yine aynı sebepten digikutu bozulmuştu ama onun hasarını biz karşıladık. fakat nereye kadar gidecek bu böyle!?)
  • gino the original  (11.01.16 01:17:23)