ing. mâl olmak

bu nane 6 kıtaya mâl olmuş bir nanedir.
bu maydonoz, tarihe mâl olmuş bir maydonozdur.

"this is a parsley that made history" :P

"to make a mark on the world" kalibi de olur bence, yakin.
  • common of demons  (10.01.16 11:55:38)
this mint, is a mint which made a mark on the six continentals!

  • bohr atom modeli  (10.01.16 12:49:50)
:) kimin sözü bu, ibrahim saraçoğlu'nun mu acaba :) böyle şirin bir şeyi de çevirmek zor. ancak common ve bohr'un dediği gibi olur herhalde. ben gördüğümde "cevab veremedi" moduna geçtim :D çok dile özgü bu kullanım. direkt mal olmak o şekilde yok ingilizce'de. go maydonoz go!!

@humancentipad: kusura bakmayın gülme aldı beni, öyle dummy bir cümle koyduğunuza kafam basmadı, "yüce allah'ım, maydanoz yok mu o maydonoz, tarihe mal olmuştur o maydonoz" direkt saraçoğlu temsilindeki insanlar kümesi, kurabiye canavarı falan ne bileyim aklıma bunlar geldi.
  • godoşu beklerken  (10.01.16 12:56:19 ~ 13:10:51)
söz kimsenin değil yahu. aradığım kelime mal olmak. nane ve maydonozu şimdi uydurdum öylesine.

x tarihme mal olmuş bir kişidir mesela gibi.
  • humancentipad  (10.01.16 13:03:14)