bu sefer netbook değil notebook soruyorum!

netbook larla ilgili yaptığım araştırmalarda (daha doğrusu media markt elemanı söyledi) ciddi performans sorunları olduğunu duydum. peşpeşe 3 tane explorer açtığında makina şişiyor falan gibi. pek inandırıcı gelmese de notebook araştırmaya karar verdim.

- şöyle 1000 tl altında önereceğiniz en iyi notebook hangisi olurdu?
- media markt da exper'in kampanyalı notebook ları var. exper önerir misiniz?

ben netbookla ilgili yazıcam. nc10. bi yandan usb ile tv izliyorum, bir yandan gom player açık, bir yandan google chrome'da 10'un üstünde tab açık, bir yandan fireworks cs3, bir yandan filezilla, bir yandan notepad++, 7/24 arka planda çalışan apache açık, msn ve skype de açık ve bu şekilde çok rahat kullanıyorum. netbook açık yatıyorum sabah reset bile atmadan tüm işlerime devam ediyorum. takılma, donma yaşamıyorum. o kadar korkulacak bir şey yok netbooklarla ilgili ama elbette ki über bir şey beklememek lazım. mobilite şartsa senin için netbook fikrini tekrar gözden geçir derim. asus 1101ha modeli de tavsiyem olur.

  • emrag  (23.10.09 13:23:35)
makina şişiyor mu? platin de meme yapıyor muymuş :)

1- 1000 liraya iyi notebook bulamazsın. En iyisi şunun gibi olur, onun da ekran kartı dandik

www.kangurum.com.tr

2- Bütün firmalar aşağı yukarı aynıdır.
  • ataturkiye  (23.10.09 13:24:52)
@emrag: samsung'un o modelini ben de duydum ve araştırdım ama piyasada kalmamış galiba, hiç bir yerde yok. bildiğin satan bir yer varsa irtibata geçebilirim.

makinanın kullanım amacı basit aslında. internet ve office kullanılacak genellikle. oyun falan oynanmayacak yani pek. ucuz istenme sebebi ise geçici olarak düşünülmesi. işin özü şu şekilde; eşim işten ayrıldı. şirketin notebook'unu iade edecek bu sebeple. kendisi evde bişeyler çalışmak istiyor ve ucuz bir makina alalım diyor. yarın öbür gün durumlar iyileşince daha iyi bir makina alıp bunu da müşteri ziyaretlerinde, sunumlarda falan kullanırız diyor. olay bu.

başka tavsiyeler de bekliyorum. link de verebilirseniz çok minnettar kalırım.
  • hevipeyra  (23.10.09 13:38:13)
ben samsung nc10 kullanıyorum tek şikayetim çözünürlükte yüksekliğin 600 olması. 2 gün önce bir hocam asus 1101ha aldı tavsiyemle. ilginçtir hepsiburada'da falan görünmüyor o model ama denizli'de buldu. ben samsung nc10'u izmir vatan bilgisayar'dan almıştım. bulabilirsen asus 1101ha alırsan mutlu mesut yaşarsınız o aletle. geçici olarak da düşünme sürekli bile kullanabilir eşin.

eğer nete girme, sunum...vs ise niyet netbook almanı şiddetle tavsiye ederim. bir süredir nc10'u kullandım arkasından bi vaio'nun başına oturdum ve hantal, devasa bir şey gibi geldi gözüme, rahat kullanamadım. sırtıma yüklenip taşıyınca da omzumu göçertmesi cabası. netbook taşıması kolay, pili uzun süre gidiyor. pişman olmazsınız kesinlikle. oldu da asus 1101ha bulamadın 11.6" başka bir netbook bak. 11.6" altı alma. ekran küçük kalıyor yükseklik 600 olunca.
  • emrag  (23.10.09 14:09:25 ~ 14:09:46)