İki buçuk aylık beş köpek yavrusu ve 12 saat yol

Ey ahali,

Bir aksilik olmazsa bu Çarşamba günü, şırınga ve biberonla büyüttüğüm, beş köpek yavrusuyla Ankara'dan yola çıkıyorum. Hedef Bodrum. Çarşamba günü tüm güzergah boyunca hava yağışsız ve nispeten güneşli olacak. Gün seçimim bu nedenle.

Hem onların sığacağı hem de arabaya sığacak bir taşıma kutusu, kafesi olmadığı için serbest olacaklar. Ama şoför mahaline gelmesinler diye bir barikat uyduracağım. Arka koltuğu yatırıp en alta iki kat branda üstüne çarşaflar ve battaniye koyacağım. Evde üç termofor var. İçlerine sıcak su koyup onları da alıyorum. Yedek bir sürü bez, çarşaf, havlu ve battaniye alıyorum.

Yola çıkmadan bi saat önce mama ve suyu kesiyorum.

Daha önce kedimle böyle çok yolculuk yaptım ama bu bir ilk.

Her tür tavsiye ve önerinizi bekliyorum.

Teşekkürler :)

tavsitem arabaya çiş pedi alıp serin, işeseler bile bebek bezi gibi çişi emecek ve alta kesinlikle geçirmeyecektir. üstlerine başlarına da bulaşmaz.
www.juenpetmarket.com
60x90 cm boyunda 10 adet diyor. Tabi gene araştırırsınız daha ucuzu da olabilir.
  • innerbliss  (04.01.16 13:21:17)
O pedleri afiyetle pinçik pinçik yapıyorlar. 30 saniyede filan. Branda dediğim çadır altı brandası. Emici malzeme olarak kumaş tek seçeneğim. Evdeki deneyimim de bu yönde. Gerekirse atıcam bazılarını yolda.

  • empty space  (04.01.16 13:35:42)
termoforları patlatıp yanmasınlar? bence o riske girme, birbirlerine sokulup ısınırlar arabanın içinde, üstelik battaniye falan da koyacakmışsın.

  • innerbliss  (04.01.16 14:41:25)
Hmm doğru, büyüdüklerinden beri termoforlatı hiç kullanmamıştım. Koymayayım.

  • empty space  (04.01.16 15:44:22)
ben buraya resim koymanızı tavsiye ediyorum :D
inşallah rahatlıkla gider dönersiniz :D

  • mesgul ve huzursuz  (04.01.16 18:33:01)