İnsanlar hediye almayacak kadar cimri mi?

Birisine hediye almamanızın sebebi para harcamak istememeniz mi yoksa bunun başka sebepleri de var mı?
Mesela erkek arkadaşınız. Herkese hediyeler almasına hediye almasını bilen biri olmasına rağmen size hediye almıyor. Bu bana garezi olduğunu mu gösterir? Çok kırıcı değil mi? En yakınınız o ve size doğum gününüzde hediye almıyor.

Neyse sadece o değil genel olarak insanların bana hediye aldıkları pek olmamıştır bir kaç sene çevremdeki tüm kişilere ufak ya da büyük hediyeler alarak dönüşlerini bekledim. Yok, yok yok yine de kimseden hediye almadım.

Erkek arkadaşım sen hiç bişeyi beğenmiyosun o yüzden ne alacağımı bilemiyorum diyor halbuki benim sevdiğim beğendiğim bir sürü şey var sonuçta bir kıza hediye alacaksın ve o kadar çok seçenek var ki. bana dedi ki, şimdi sana bir kıyafet alırım beğenmez gider bir pembe bir pijama ile değiştirirsin. ya sen almadan nereden biliyorsun ne yapacağımı.
çok üzgünüm. :(

ha daha önce bana küçük bir ayıcık almıştı iki gece o ayıcıkla uyudum hala yatağımda duruyor. nereden çıkarıyor bu kuruntuları bilmiyorum. galiba benden nefret ediyor ya da başka planları var.

sevdiğini bildiği halde almıyorsa sebebi para değildir emin ol.
iyi kötü ufak tefek mutlu edecek bir şey alınır mutlaka.
ama sebebi nedir bilmem tanıyan sensin.
  • gozu acik sevisen yahudi  (24.12.15 21:45:52)
hediyelerini reddettin mi hic? kirilmis ya da secimlerini begenmemissin, ya da cok yargiliyorsun, alacagi her seyin futursuzca yorumlanacagini düsünüyor.

dogumgünü kutlamayan bir insan olsam da, karsi taraf icin önemli ve benim icin degerliyse, hediye almamak biraz öküzlük.
  • aynadakiyabanci  (24.12.15 21:48:03)
"insanların bana hediye aldıkları pek olmamıştır bir kaç sene çevremdeki tüm kişilere ufak ya da büyük hediyeler alarak dönüşlerini bekledim. Yok, yok yok yine de..."

senin amacın zaten hediye almak değil, onlar sana hediye alsınlar diye almışın o hediyeleri. belki de çok derinde samimiyetsizliğin hissedildi ya da zaten senle yakın olan insanlar değilmiş ki onlar, niye hediye alıyosun ki sana hiç hediye vermeyecek insanlara?

kişisel nedenimi söyleyeyim fazla hediyeleşmemekle ilgili, öncelikle doğum günü vb. şeyler nedeniyle de olsa hiç kimseden hediye almış birisi değilim, bu ilk neden olabilir. ikincisi birisine hediye alabilmem için, daha doğrusu hediye vermenin anlamlı olabilmesi için o kişiyle çok yakın olmam gerek. o yakınlık yoksa zaten içten olmaz hediye verme olayı, yapmacık olur. zaten o kişiyi yakından tanımadığım için gerçekten nasıl bir hediyeden hoşlanacağını da bilemeyebilirim ya da çok özel olmaz vereceğim hediye. ha zaten hayatımdaki yakın bi insansa eğer, hediyeleşme olayı da bu kadar kasıntı bi şekilde algılanmaz "yok sen bana niye hediye almadın da, doğum günümü unuttun vs." bu insanla aramızdaki şey zaten özel ve değerlidir, başlı başına bir hediyedir vs.

tamam, gerçekten yakın olduğun insanla da hediyeleşirsin ama ben bazı insanların bu hediye konusuna bu kadar takılmalarını çevrelerinde gerçekten sevilip saygı gördükleri hiç kimsenin olmamasına bağlıyorum. çünkü şundan da eminim ki hediye verdiğin o insanlardan geri hediye alsaydın bile, bu seni yine tatmin etmeyecekti.
  • gloomystorm  (24.12.15 23:37:00 ~ 23:42:18)