Audi, mercedes

Mercedes A180 mi, audi a3 sedan mi? Hangisini Almak daha mantikli? Bir mercedes hayrani olarak nedense audiye bi sans vermek gerekiyor gibi?

bütçe nedir?

  • tescillimarka  (24.12.15 20:31:25)
Ben bütçem olsa e220 falan alırdım. Ama audi almazdım kesinlikle. Mersedes abi.

  • yirmisantim  (24.12.15 20:32:22)
Sorunun cevabı olmayacak gibi ama bmw 1.18
A180 bana çok basık geliyor.
118》a3 》a18ü
  • intihar etsem de kendime gelsem  (24.12.15 20:32:59)
a3 sedan

  • bim tribi  (24.12.15 20:35:59)
A serisi mercedes'e binmek isteyip de parası yetmeyenler için üretilmiş bir seri bence. A3 ise audi için öyle değil.

A3.
  • ssiradanbirigibi  (24.12.15 20:44:18)
A3 sedan = audi logolu jetta. A180 ya da volvo v40'a bak.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (24.12.15 20:54:54)
audiyle mercedes karşılaştırılamaz bile tabiki mercedes a180

  • sta  (24.12.15 20:56:00)
Valla bence de A180 olmasına rağmen Mercedes. Sedandan pek hoşlanmıyorum.

  • pandispanya  (24.12.15 21:03:28)
100 bin lira civarı bütçen var ve volvo v40 country cross almıyorsun.....

bence sen o parayı vadesiz mevduat hesabına yatır....

ne zaman v40 cc almaya karar verirsen o zaman çekersin....
  • 2 tostos turan  (24.12.15 21:40:22)
Uzun zamandır Audi kullanıcısı olarak yapacagim yorum; sakin kucumseme Audi'yi. Malzeme ve kaliteli muhendislik olarak cok iyiler. Ornegin asla bir BMW almam Audi varken.

Kiyaslamana gelecek olursak; yalan yok, Mercedes her zaman Mercedes'tir; ama o etkiyi bende E sinifi ve üstü icin yapar. E sinifininin kalitesini bile ticari ataklar icin dusuk motorlu uretimle sarsmislarken E sinifinin alti benden uzak olsun.

Volvo ise ayri bir ruya. Örneğin isim geregi cok sık arac kiraliyorum, fiyatlari cok yakin olmasina ragmen S60 varken 3 serisi BMW ya da C serisi Mercedes kiralamam asla. Volvo'larda ayri bir hava, agirlik var. Kalitesinin de geri kaldigini dusunmuyorum. Ne yaparsin, Alman degil ya.. Isvecli olmak tek kusurlari.

edit: alm est uyardı. ben hala isveçli sanıyordum. wikipedi'den baktım şimdi, çin'e satılmış ama merkezi hala isveçteymiş.
  • pietro  (25.12.15 06:41:37 ~ 12:19:54)
90bin civari butceyle 2 el alirim diye dusunuyorum ama ikisinin ortalama fiyatlari ayni. Dedim almisken sedan a3 mu alsam. Yoksa icimdeki mercedes aski apayri. Sadece bikac forumda ic konforu ve rahatlik olarak a3 sedanin iyi oldugundan bahsettiler. O sebeple aklimda bir acaba olustu. Surus ve performans olarak da benzer oldugundan bahsettiler. Burada sormamin sebebi kullanan kisiler varsa deneyimlerinden bahsederlerse bir sekilde yon verirler. Ilerde insallah e serisi almayi dusunuyorum ama su an ona daha var. herkese guzel araclar kullanmak nasip olur.
Volvo da dediginiz gibi iyi bir arac ama dediginiz gibi isvec. Ya da ben de biraz fazla terakki firkasi gibi bir alman arac hayranligi var, ve iclerinden de mercedes. O yuzden cok goz onunde bulundurmadim. Ama firsat bulursam en kisa surede test surusune gidecegim. Cevaplar ve katkilar icin herkese tesekkurler

  • mc limon  (25.12.15 08:29:49)
@pietro

volvo cars, isveçli değil yalnız. önce ford'a sonra geely'e satılalı 5-6 yıl oluyor. çinli yani şu an. ben yeni volvo'ları kullanmadığım için kalite karşılaştırması yapamam tabi.

duyuruya gelince. a180 mercedes'e yakışan bir araba değil. hem a3'ü hem de a180'i kullanmış mercedes hastası biri olarak a3 sedan diyorum.
  • alm est  (25.12.15 08:52:19)
volvo v40+1.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (25.12.15 09:27:58)
Sadece ikisi arasında kaldıysan A180.
A3 Sedan şekilsiz ve saçma bir araba.

  • arnold schwarzeneger  (25.12.15 13:23:18)
ben de o paraya v40 alırdım.

  • vayezikhan  (25.12.15 13:30:16)