atm de unutulan para

Geçen ay Ankara aşti'de bulunan vakıfbank a ait atm nin birinden para çektikten sonra dalgın/sersem kafam ve vakıfbank atm'lerinin önce kartı, bir süre sonra parayı vermesi sayesinde 200 YTL unuttuğumu banka kapandıktan sonra (gece) farkettim. Birkaç kişiden atm nin parayı belli bi süre sonra içeri çekerek sakladığını duydum, doğru mudur? Eğer doğru ise bu duyumun olaydan bir ay sonra bana bir faydası olur mu? İhtimal vermiyorum ama, benzeri bir olay yaşamış yada duymuş olan varsa bir de onlardan dinleyeyim istedim.

Evet, unutulan kartlar ve para belirli bir süre sonra(kimse almazsa) içeri geri alınıyor olmalı. Kartların alındığından eminim de paradan emin değilim.

Eğer bakiyenden düşüldüyse, bankanın o günkü kasasında para fazlası çıkar. Bu durumu onlara söylersen ve o bankamatikten çıkan fazla para senin söylediklerinle örtüşürse paranı geri alırsın.

Bu durum bankamatik parayı vermeye çalışıp veremediği zamanlarda geçerli olmakta, fakat parayı geri alan bankamatik, hesabından parayı neden düşsün diye de düşünmüyor değilim.

Neden bankaya sormuyorsun?
  • kurukafa  (26.07.07 10:39:43)
  • jack o lantern  (26.07.07 10:45:36)
Aslında olayı izleyen birkaç saat sonra aynı bankanın başka bir şubesine gittim utana sıkıla. Aşti şubesiyle görüşmenin mümkün olmadığını söyledi (Biraz da şüpheyle yaklaştılar). İşin açığı, bankamatiğin parayı geri alacağına ihtimal vermemiştim. Bir de kartı alıp, parayı unuttuktan sonra oradan gelip geçmekte olan biri "aa ulen atm para yumurtluyo" deyip almış olabilir, sonuçta hata benim şapşal deyip sesimi çıkartamamıştım pek.

  • gregor sarmisaa  (26.07.07 11:02:38)
atm içindeki çöpe gider bu para.hemen vakıfbanka gitseydiniz atmyi açtırıp çöpten paranızı alırdınız(yaşanmıştır).diğer arkadaşlar gibi bende aynısını söylüyorum;bir ay sonra mı aklınız başınıza geliyor?şimdi bankaya gitseniz bu kadar zaman sonra sizi kim muhattap alır acaba merak ediyorum.

  • hepi kro  (26.07.07 11:07:44)
Sıcak milletin başına vurmuş yemin ederim...

O parayı bize verseydin ya!
  • kurukafa  (26.07.07 11:51:03)
acilin ben geldim.

gozlerim doldu ilani gorunce.

99 da bursa uludag universitesinde atm den para cekmek icin karti soktum. o para sayesinde odemedigim eksik harci odeyecek ve okuldan cikcaktim ve yeni kazandigim unv. ye kaydolabilecektim.
okul harclar, sinavlar vs dolayisiyla yuzlerce ogrenci kayniyordu.

ve bu salakligi yaptim, parayi almadan uzaklastim. farkedip dondugumde yeller esiyordu, calindi diye dusundum.

(bu arada annem vakifbank emeklisi)

aradan aylar gecti, annem bir gun arkadaslarindan para fazlasi ciktigi ile ilgili bir muhabbet duymus, tamamen şansa. ve o paranin benim cekemedigim ve geri yutulan para oldugu cikti.

ozetle gregor,
kimse calmadiysa, evet geri yutuyor, ve kesinlikle geri alabiliyorsun, basvur bankaya.
  • la traviata  (26.07.07 12:18:22)
garanti bankasi atm sinden 1000 ytl para istedim 400 ytl para verdi. mesai sonrasi oldugu icin cagri merkezlerini arayip durumu bildirdim. arastiracagiz dediler. parayi saydilar ama eksik fazla bulamadiklari icin islem yapamayacaklarini söylediler. üstüne gidip orayi burayi aradiysam da bir sonuc elde edemedim. sahit de olmayinca üstüne bir bardak su icmek zorunda kaldim. kissadan hisse; banka ile ugrasmak goliath ile ugrasmaktan daha zor, aman derim.

  • atmacaged  (26.07.07 12:46:37)
garanti Atm lerde bu süre 1 dakka gibi birşey. Bu süre içersinde kartınızı aldınız aldınız. Alamazsanız iki saat yalvarmak zorunda kalıyorsunuz. Keza o bankadaki herkes sanki paso iş yavaşlatma eylemi yapıyorlar.

  • geldegel  (26.07.07 15:55:53)